Sochan i spółka nie dali rady mistrzom NBA

Strona głównaKoszykówkaSochan i spółka nie dali rady mistrzom NBA

Kolejny solidny występ Jeremy’ego Sochana w NBA. Reprezentant Polski pełnił rolę rozgrywającego w meczu z Golden State Warriors. Mistrzowie NBA nie dali jednak żadnych szans „Ostrogom” wygrywając aż 37. punktami.

Trener Gregg Popovich od dawna stawia na Sochana w pierwszej piątce, ale tej nocy postanowił, że reprezentant Polski będzie rozgrywającym. Jeremy musiał więc często ścierać się z samym Stephenem Curry’m, liderem Warriors. Dla Polaka była to cenna lekcja. Szkoleniowiec San Antonio po meczu pozytywnie ocenił występ Sochana.

Dobrze się spisał, to duży krok dla kogoś tak młodego by wyjść jako rozgrywający przeciwko takiej drużynie jak Golden State. Świetne doświadczenie dla niego. Kocham to.

Gregg Popovich o Sochanie

Pozytywny nie był jednak wynik i postawa zespołu. Spurs przegrali każdą kwartę, a ostatecznie cały mecz 95:132. Sochan na parkiecie przebywał przez 25 minut i zdobył 12 punktów oraz zaliczył 7 zbiórek, przechwyt i trzy straty. Cała drużyna San Antonio trafiła w sumie tylko 36 ze 100 oddanych rzutów. Szansa na rehabilitację nastąpi już kolejnej nocy, gdy „Ostrogi” zagrają z Portland Trail Blazers.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture!

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień (oboje AKS OSW Olsztyn) mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture! W Omanie dzisiaj rozegrano serię finałową,...

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń

Zawodniczki KTS Enei Siarkopol Tarnobrzeg wygrali 3:0 na wyjeździe z Etival Clairefontaine ASRTT. Tym samym z kompletem zwycięstw zakończyły zmagania grupowe w Lidze Mistrzyń...