STS KOD PROMOCYJNY

Sochan i spółka nie dali rady mistrzom NBA

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówkaSochan i spółka nie dali rady mistrzom NBA

Kolejny solidny występ Jeremy’ego Sochana w NBA. Reprezentant Polski pełnił rolę rozgrywającego w meczu z Golden State Warriors. Mistrzowie NBA nie dali jednak żadnych szans „Ostrogom” wygrywając aż 37. punktami.

Trener Gregg Popovich od dawna stawia na Sochana w pierwszej piątce, ale tej nocy postanowił, że reprezentant Polski będzie rozgrywającym. Jeremy musiał więc często ścierać się z samym Stephenem Curry’m, liderem Warriors. Dla Polaka była to cenna lekcja. Szkoleniowiec San Antonio po meczu pozytywnie ocenił występ Sochana.

Dobrze się spisał, to duży krok dla kogoś tak młodego by wyjść jako rozgrywający przeciwko takiej drużynie jak Golden State. Świetne doświadczenie dla niego. Kocham to.

Gregg Popovich o Sochanie

Pozytywny nie był jednak wynik i postawa zespołu. Spurs przegrali każdą kwartę, a ostatecznie cały mecz 95:132. Sochan na parkiecie przebywał przez 25 minut i zdobył 12 punktów oraz zaliczył 7 zbiórek, przechwyt i trzy straty. Cała drużyna San Antonio trafiła w sumie tylko 36 ze 100 oddanych rzutów. Szansa na rehabilitację nastąpi już kolejnej nocy, gdy „Ostrogi” zagrają z Portland Trail Blazers.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...