Sochan i spółka nie dali rady mistrzom NBA

Strona głównaKoszykówkaSochan i spółka nie dali rady mistrzom NBA

Kolejny solidny występ Jeremy’ego Sochana w NBA. Reprezentant Polski pełnił rolę rozgrywającego w meczu z Golden State Warriors. Mistrzowie NBA nie dali jednak żadnych szans „Ostrogom” wygrywając aż 37. punktami.

Trener Gregg Popovich od dawna stawia na Sochana w pierwszej piątce, ale tej nocy postanowił, że reprezentant Polski będzie rozgrywającym. Jeremy musiał więc często ścierać się z samym Stephenem Curry’m, liderem Warriors. Dla Polaka była to cenna lekcja. Szkoleniowiec San Antonio po meczu pozytywnie ocenił występ Sochana.

Dobrze się spisał, to duży krok dla kogoś tak młodego by wyjść jako rozgrywający przeciwko takiej drużynie jak Golden State. Świetne doświadczenie dla niego. Kocham to.

Gregg Popovich o Sochanie

Pozytywny nie był jednak wynik i postawa zespołu. Spurs przegrali każdą kwartę, a ostatecznie cały mecz 95:132. Sochan na parkiecie przebywał przez 25 minut i zdobył 12 punktów oraz zaliczył 7 zbiórek, przechwyt i trzy straty. Cała drużyna San Antonio trafiła w sumie tylko 36 ze 100 oddanych rzutów. Szansa na rehabilitację nastąpi już kolejnej nocy, gdy „Ostrogi” zagrają z Portland Trail Blazers.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....