STS KOD PROMOCYJNY

Rekordowy pobyt Sochana na parkiecie i wygrana z Nets

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówkaRekordowy pobyt Sochana na parkiecie i wygrana z Nets

Po raz pierwszy w historii swoich gier w NBA Jeremy Sochan spędził na parkiecie ponad 40 minut. Reprezentant Polski rzucił skromne cztery punkty, ale San Antonio Spurs wygrali po dogrywce 122:115.

Najdłuższy występ i rekord bloków

W ostatnim czasie Sochan prezentuje się naprawdę nieźle, ale w nocy z niedzieli na poniedziałek miał trudne zadanie. Reprezentant Polski w obronie krył najlepszych graczy Brooklyn Nets, przez co w ataku nie był tak widoczny jak zwykle. Trener Gregg Popovich jednak na nim polegał o czym świadczą 42 minuty spędzone na parkiecie. W sumie rzucił cztery punkty i zanotował dziewięć zbiórek, cztery asysty, trzy bloki oraz jeden przechwyt. Trzy bloki to nowy rekord Sochana w karierze.

Wygrana po dogrywce

San Antonio w końcówce meczu odrobili straty i doprowadzili do dogrywki, w której okazali się lepsi i odnieśli 15. zwycięstwo w tym sezonie NBA. Bilans „Ostróg” wynosi 15:53 i jest on najgorszy w Konferencji Zachodniej.

Najbliższe mecze San Antoni Spurs

  • 19/20 marca (noc z wtorku na środę): San Antonio Spurs – Dallas Mavericks godz. 1:00
  • 22/23 marca (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies godz. 1:00
  • 23/24 marca (noc z soboty na niedzielę): San Antonio Spurs – Phoenix Suns godz. 1:00
  • 25/26 marca (noc z poniedziałku na wtorek): San Antonio Spurs – Phoenix Suns godz. 1:00
  • 27/28 marca (noc ze środy na czwartek): Utah Jazz – San Antonio Spurs godz. 2:00

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...