Stal Ostrów Wielkopolski uzupełnia stawkę w Final Four rozgrywek ENBL

Strona głównaKoszykówkaStal Ostrów Wielkopolski uzupełnia stawkę w Final Four rozgrywek ENBL

Koszykarze Stali Ostrów Wielkopolski wygrali wysoko przed własną publicznością z Zastalem Zielona Góra i awansowali do Final Four rozgrywek ENBL. Spotkanie zakończyło się wynikiem 101:80 i gospodarze odrobili trzypunktową stratę z pierwszego meczu. Dzięki temu w ćwierćfinale okazali się lepsi i zasłużenie zameldowali się w najlepszej czwórce European North Basketball League.

Wyrównana gra do przerwy

Pierwsze spotkanie rozegrano w Zielonej Górze. Wówczas Zastal wygrał 97:94. Przewaga trzech punktów była niewielka, dlatego losy awansu miały rozstrzygnąć się we wtorek w Ostrowie Wielkopolskim. Od początku w mecz lepiej weszli gospodarze. W pierwszej kwarcie wyglądali bardzo pewnie i imponowali skutecznością. Dzięki temu wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Po pierwszej kwarcie było 34:23. W drugich dziesięciu minutach obraz gry całkowicie się zmienił. Tym razem do głosu doszli goście z Zielonej Góry. To oni grali zdecydowanie pewniej i w samej końcówce zbliżyli się do rywali na zaledwie jeden punkt. Do przerwy było 50:49 dla Stali i awans wciąż nie był rozstrzygnięty

Dominacja Stali po przerwie

Po przerwie oglądaliśmy już dominację Stali Ostrów Wielkopolski. Z każdą minutą przewaga zespołu prowadzonego przez Andrzeja Urbana rosła. Trzecia kwarta to prawdziwy popis ofensywy Stali, która wygrała ją 31:14. Na dziesięć minut przed końcem meczu na tablicy wyników było 81:63 i goście znaleźli się w bardzo trudnym położeniu. W ostatnim fragmencie gra się nieco wyrównała, jednak ponownie lepsi byli gospodarze. Wygrali 20:17, a całe spotkanie 101:80. Dzięki temu w pełni zasłużenie awansowali do Final Four rozgrywek European North Basketball League. Najwięcej punktów w meczu rzucili: Bryce Alford (26, Zastal) i Nemanja Djurisic (18, Stal).

Stal Ostrów Wielkopolski – Zastal Zielona Góra 101:80 (34:23, 16:26, 31:14, 20:17)

Polskie finały ENBL

Aż 3 z 4 uczestników Final Four European North Basketball League to zespoły z Polski. Poza Stalą Ostrów Wielkopolski o tytuł powalczą jeszcze King Szczecin oraz Polski Cukier Start Lublin. Czwartym zespołem w stawce jest BC Wolves z Litwy. Finały zaplanowano na końcówkę kwietnia.