Stal Ostrów Wielkopolski w wielkim finale European North Basketball League

Strona głównaKoszykówkaStal Ostrów Wielkopolski w wielkim finale European North Basketball League

Koszykarze Stali Ostrów Wielkopolski awansowali do finału rozgrywek European North Basketball League. W półfinale pokonali 86:74 Polski Cukier Start Lublin. Dzięki temu w środę 12 kwietnia zagrają o triumf w ENBL. Finałowym przeciwnikiem zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego będzie litewski BC Wolves. Zespół ten w półfinale okazał się lepszy od Kinga Szczecin. Turniej Final Four rozgrywany jest w Ostrowie Wielkopolskim.

Dobry start Stali i kontrola pojedynku półfinałowego

Przed rozpoczęciem Final Four European North Basketball League byliśmy pewni, że w wielkim finale zobaczymy polski zespół. Wszystko dlatego, że w jednym z półfinałów mierzyły się Stal Ostrów Wielkopolski i Polski Cukier Start Lublin. Przed własną publicznością lepiej zaprezentowali się koszykarze Stali, którzy rozpoczęli od prowadzenia i wygrali pierwszą kwartę 22:12. W drugiej kwarcie przebudzili się zawodnicy z Lublina, którzy w pewnym momencie doskoczyli już tylko na trzy punkty. Ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 39:34 na korzyść Stali

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Nieco lepiej wyglądali gospodarze, jednak rywale z Lublina próbowali im się odgryzać. Największa przewaga Stali w tym fragmencie meczu wynosiła 13 punktów. Na koniec trzeciej kwarty na tablicy wyników było 61:55. W decydującej kwarcie koszykarze Stali wciąż kontrolowali pojedynek i z każdą kolejną minutą powiększali przewagę. Ostatecznie zakończyli mecz zwycięstwem 86:74 i zasłużenie awansowali do wielkiego finału, który odbędzie się w środę 12 kwietnia

Stal Ostrów Wielkopolski – Start Lublin 86:74 (22:12, 17:22, 22:21, 25:19)

BC Wolves finałowym rywalem Stali

W wielkim finale European North Basketball League Stal Ostrów Wielkopolski zmierzy się z litewskim BC Wolves. Zespół ten w półfinale pokonał 58:55 drużynę King Szczecin. Finał rozgrywek ENBL odbędzie się w środę 12 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim. Koszykarze Stali mają szansę na wywalczenie cennego trofeum przed własną publicznością.

King Szczecin – BC Wolves 55:58 (12:11, 17:19, 13:12, 13:16)