VBW Arka Gdynia z pewnym awansem do 1/8 Eurocup

Strona głównaKoszykówkaVBW Arka Gdynia z pewnym awansem do 1/8 Eurocup

Koszykarki zespołu VBW Arka Gdynia wygrały 67:63 z Panathinaikosem Ateny i bez większych problemów awansowały do 1/8 finału Eurocup. Pierwsze spotkanie w Grecji zakończyło się wygraną gdynianek 66:56. Przed własną publicznością znów okazały się lepsze i awansowały do najlepszej szesnastki rozgrywek. Tam zagrają z lepszym z pary Elfic Fribourg – Umana Reyer Wenecja.

Koszykarki VBW Arka Gdynia poszły za ciosem

Zawodniczki z Gdyni pewnie przebrnęły przez fazę grupową Eurocup, gdzie w pokonanym polu pozostawiły m.in. La Roche, Elfic Fribourg i Emlak Konut. Podopieczne trenera Philipa Mestdagha w fazie 1/16 finału trafiły na nieobliczalne Greczynki z Panathinaikosu Ateny. Pierwszy mecz rozgrywany przed tygodniem w Grecji ułożył się doskonale dla Arki, która wygrała 66:56. Dzięki temu przed własną publicznością mogła bronić solidnej zaliczki.

W mecz w Gdyni lepiej weszły przyjezdne. W pierwszej kwarcie oba zespoły miały problemy z celnością rzutów i oglądaliśmy mało punktów. Na tablicy wyników było 13:10 dla Panathinaikosu. Druga kwarta to już zdecydowanie lepsza gra koszykarek Philipa Mestdagha, które zdominowały swoje rywalki i wygrały 23:13. Dzięki temu na przerwę schodziły przy prowadzeniu 33:26. Po zmianie stron gra była wyrównana. Dobra trzecia kwarta Greczynek sprawiła, że przed ostatnią osłoną meczu na tablicy wyników było 47:45. Ostatnia kwarta to walka kosz za kosz. Odpowiadało to gdyniankom, które pilnowały wyniku i swojego awansu. Ostatecznie VBW Arka Gdynia wygrała 67:63 i pewnie awansowała do kolejnej rundy. Najwięcej punktów dla gospodyń rzuciły: Marissa Kastanek (13), Kamila Borkowska (11), Rennia Davis (11).

VBW Arka Gdynia – Panathinaikos Ateny 67:63 (10:13, 23:13, 14:19, 20:18)

Z kim zagrają o ćwierćfinał?

Teraz gdynianki ze spokojem mogą czekać na wyłonienie swoich kolejnych rywalek w Europie. W 1/8 finału zagrają z lepszym z pary Elfic Fribourg – Umana Reyer Wenecja. Pierwszy mecz zakończył się wysoką wygraną zespołu z Wenecji i to on jest faworytem do awansu. Mecze 1/8 finału odbędą się już w 2024 roku. Liczymy na to, że VBW Arka Gdynia pójdzie za ciosem i powalczy o kolejne zwycięstwa.