Strona głównaKoszykówkaWysoka wygrana i pewny awans AZS-u Gorzów Wielkopolski do fazy pucharowej EuroCup

Koszykarki InvestInTheWest Enea AZS-u Gorzów Wielkopolski jeszcze przed ostatnim meczem były pewne pierwszego miejsca w grupie C rozgrywek EuroCup. Na zakończenie zmagań grupowych przed własną publicznością rozbiły 103:59 słowacką Slavią Banska Bystrica. Spotkanie było prawdziwym popisem zawodniczek prowadzonych przez Dariusza Maciejewskiego. W fazie pucharowej mogą liczyć na rozstawienie i teoretycznie słabszego rywala.

Pełna dominacja na parkiecie

W hali w Gorzowie Wielkopolskim zmierzyli się lider grupy C oraz najsłabsza drużyna w stawce. Koszykarki AZS-u Gorzów Wielkopolski były pewne awansu z pierwszego miejsca do dalszej fazy rozgrywek EuroCup, a słowacka Slavia Banska Bystrica przegrywała wszystkie dotychczasowe mecze. W Polsce niespodzianki nie było i to AZS był zdecydowanie lepszy w każdym elemencie koszykarskiego abecadła. Gospodynie rozpoczęły bardzo mocni i szybko wypracowały sobie kilku, a następnie kilkunastopunktową przewagę. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 28:12. W drugiej kwarcie AZS nie zwalniał tempa i wygrał ją 28:11. Do przerwy gospodynie prowadziły 56:23 i były praktycznie pewne zwycięstwa

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. W trzeciej kwarcie wciąż lepiej wyglądały koszykarki prowadzone przez Dariusza Maciejewskiego. Wygrały tę część gry 26:15 i przed ostatnią kwartą prowadziły już 82:38. W ostatnim fragmencie gry trener gospodyń zdecydował się na kilka zmian, które nieco rozluźniły atmosferę na parkiecie. Ostatecznie ostatnia kwarta zakończyła się 21:21, a cały mecz koszykarki InvestInTheWest Enea AZS-u Gorzów Wielkopolski wygrały 103:59. Najwięcej punktów dla zespołu z województwa lubuskiego rzuciły: Zoe Wadoux (23), Chantel Horvat (21) i Alanna Smith (19).

AZS Gorzów Wielkopolski – Slavia Banska Bystrica 103:59 (28:12, 28:11, 26:15, 21:21)

Pierwsze miejsce w grupie i rozstawienie

Koszykarki AZS-u Gorzów Wielkopolski zajęły pierwsze miejsce w grupie C EuroCup i zapewniły sobie rozstawienie w fazie pucharowej. W walce o zwycięstwo w grupie pokonały przede wszystkim tureckie Galatasaray Stambuł. Kolejne rywalki AZS-u powinny być znane w najbliższych dniach.