Wysoka wyjazdowa wygrana Anwilu z CSM Oradea z Rumunii

Strona głównaKoszykówkaWysoka wyjazdowa wygrana Anwilu z CSM Oradea z Rumunii

Koszykarze Anwilu Włocławek kontynuują swoją dobrą passę w rozgrywkach FIBA Europe Cup. Tym razem pokonali na wyjeździe rumuński zespół CSM Oradea 91:73. Spotkanie rozegrano w ramach drugiej kolejki grupy L, która stanowi już drugą fazę rozgrywek. Najwięcej punktów dla Anwilu rzucili Josh Bostic (17) i Philip Greene IV (17). Kolejne spotkanie w Europie gracze z Włocławka rozegrają 11 stycznia, gdy udadzą się do Niemiec na mecz z tamtejszym Brose Baskets Bamberg.

Anwil nie był faworytem

Przed rozpoczęciem tego meczu w roli faworyta stawiano gospodarzy. Zespół CSM Oradea w ostatnich miesiącach spisuje się znakomicie, a w rozgrywkach FIBA Europe Cup wygrał sześć ostatnich spotkań. Z drugiej strony Anwil Włocławek również rozkręca się z tygodnia na tydzień, dlatego liczyliśmy na małą niespodziankę. Zespół z Polski pokazał swoją klasę i nie tylko wygrał, ale również osiągnął to z przewagą 18. punktów.

Wyrównana pierwsza połowa

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Mecz rozgrywał się kosz za kosz, a żaden z zespołów nie mógł wypracować sobie większej przewagi. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 22:19. W drugiej kwarcie Rumuni ruszyli bardzo aktywnie i chcieli od razu zdominować Anwil. Przez pewien moment to sie udawało, a na tablicy wyników było już 35:22. Wówczas do głosu doszedł zespół z Polski. Koszykarze z Włocławka napędzali się z każdą kolejną minutą gry i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie 43:42

Dominacja Anwilu po przerwie

Początek trzeciej kwarty to ponownie zdecydowane ataki gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 53:45. Od tego momentu jednak, na parkiecie dominował już tylko jeden zespół. Anwil układał sobie mecz na swoich warunkach. Każda kolejna akcja sprawiała, że nastrój w ekipie gości był jeszcze lepszy. Po trzech kwartach na tablicy wyników było już 65:56 dla Anwilu. Ostatnia część gry to dalszy popis polskiego zespołu, który mecz zakończył zwycięstwem 91:73. Tym samym Anwil pokonał faworyta i po dwóch kolejkach jest liderem grupy L. Najwięcej punktów dla drużyny rzucili Josh Bostic (17) i Philip Greene IV (17). Kolejny mecz w grupie Anwil Włocławek zagra 11 stycznia w Niemczech, gdzie zmierzy się z zespołem Brose Baskets Bamberg.

CSM Oradea – Anwil Włocławek 73:91 (22:19, 20:24, 14:22, 17:26)