Wysokie zwycięstwo Polaków w Austrii w ramach prekwalifikacji EuroBasketu 2025

Strona głównaKoszykówkaWysokie zwycięstwo Polaków w Austrii w ramach prekwalifikacji EuroBasketu 2025

Koszykarze reprezentacji Polski wywiązali się ze swojego zadania i w bardzo dobrym stylu pokonali Austriaków w 2. kolejce prekwalifikacji EuroBasketu2025. Polacy byli zdecydowanymi faworytami tego meczu i widać było to od pierwszych minut. Podopieczni Igora Milicicia bez problemu wygrali na wyjeździe 91:55 i mocnym akcentem zakończyli ten etap eliminacji. Już za kilka dni rozpoczną zmagania w EuroBaskecie 2022.

Mecz o punkty przypominał gierkę towarzyską

Oczywiście przed rozpoczęciem meczu mało kto zakładał, że Polacy stracą punkty z Austriakami. Ci są outsiderami grupy eliminacyjnej i powinni być dostarczycielem punktów dla pozostałych drużyn. Tak też wyglądał mecz w Austrii. Polacy potraktowali to bardzo poważnie i szybko wypracowali sobie wysoką przewagę. Choć gra toczyła się o punkty, to w wielu fragmentach mecz przypominał bardziej gierkę treningową. Biało-czerwoni mocno rozpoczęli mecz i już po pierwszej kwarcie prowadzili 25:8. Chwilę zwątpienia mogliśmy mieć tylko w drugiej kwarcie, gdy nieoczekiwanie to Austriacy wygrali 17:11 i na przerwę Polacy schodzili przy prowadzeniu 36:25

Po przerwie jednak przewaga Polaków była nie do podważenia. Trzecia kwarta to zwycięstwo biało-czerwonych 29:10. Tym samym w ostatnich dziesięciu minutach nic złego nie mogło im się przydarzyć. Ostatnia kwarta to kolejna wygrana podopiecznych Igora Milicicia 26:20. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 91:55. Udanie odbudowali się po domowej porażce z Chorwatami. Najwięcej punktów dla Polaków rzucili: Aleksander Dziewa (15), Mateusz Ponitka (12) i Michał Michalak (11). W drugim meczu Chorwaci pewnie pokonali Szwajcarów i pozostają liderami grupy prekwalifikacyjnej.

Austria – Polska 55:91 (8:25, 17:11, 10:29, 20:26)

Czas na EuroBasket

Już 2 września Polacy rozpoczną rywalizację w EuroBaskecie 2022. Przed biało-czerwonymi trudne zadanie, bo w swoim pierwszym spotkaniu zagrają z gospodarzami Czechami w Pradze. Dla podopiecznych Igora Milicicia start w EuroBaskecie to najważniejsza impreza w tym roku.