Wysokie zwycięstwo VBW Arki Gdynia z Elfic Fribourg w rozgrywkach Europcup.

Strona głównaKoszykówkaWysokie zwycięstwo VBW Arki Gdynia z Elfic Fribourg w rozgrywkach Europcup.

Koszykarki VBW Arki Gdynia wysoko pokonały 77:47 szwajcarski Elfic Fribourg w rozgrywkach Eurocup. Dla gdynianek to premierowe zwycięstwo w europejskich pucharach w tym sezonie. Mecz od początku do końca układał się po myśli polskiego zespołu, który przed własną publicznością wygrał każdą kwartę. Tym samym Arka Gdynia udanie zrehabilitowała się za porażkę przed tygodniem z La Roche. Już za tydzień gdynianki zagrają na wyjeździe z Emlak Konut SK z Turcji.

Jednostronne widowisko w Gdyni

Faworytkami środowego meczu w Gdyni były koszykarki Arki. Po nieudanej inauguracji rozgrywek Eurocup i porażce z La Roche, szukały premierowego zwycięstwa. Już pierwsza kwarta pokazała, że potraktowały sprawę poważnie. Podopieczne Phillipa Mestdagha prowadziły po niej 19:12. Prawdziwym popisem w ich wykonaniu była druga kwarta. Kontynuowały znakomitą dyspozycję rzutową oraz jeszcze lepiej zagrały w defensywie. Dzięki temu na przerwę schodziły przy bezpiecznym prowadzeniu 41:21. Zadaniem na drugą połowę meczu było utrzymanie tej przewagi

Po zmianie stron gra się wyrównała, jednak wciąż drużyną lepszą była VBW Arka Gdynia. W pewnym momencie w trzeciej kwarcie różnica wynosiła juz 24 punkty. Pod koniec nieco zmalała, jednak gospodynie prowadziły 58:35 i przed ostatnią kwartą były już niemal pewne zwycięstwa. Poszły za ciosem i ponownie zdominowały swoje rywalki. Mecz zakończył się efektownym zwycięstwem Arki 77:47. W pewnym momencie przewaga wynosiła już aż 35 punktów. To tylko pokazuje różnicę klas pomiędzy obiema drużynami. Najwięcej punktów dla Arki Gdynia rzuciły: Rennia Davis (17), Laura Miskiniene (17) i Marissa Kastanek (14).

VBW Arka Gdynia – Elfic Fribourg 77:47 (19:12, 22:9, 17:14, 19:12)

Arka Gdynia powalczy o awans do fazy pucharowej

Bez wątpienia koszykarki Arki Gdynia chcą w tym sezonie powalczyć o awans do fazy pucharowej rozgrywek Eurocup. W grupie L rywalizują z Elfic Fribourg, La Roche (Francja) i Emlak Konut SK (Turcja). Bezpośredni awans do 1/16 finału wywalczą dwie najlepsze drużyny. Już 28 października Arka rozegra trzeci mecz w turnieju, gdy na wyjeździe zmierzy się z Emlak Konut SK