STS KOD PROMOCYJNY

Adrianna Sułek i Paweł Wiesiołek mistrzami Polski w wielobojach lekkoatletycznych

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAdrianna Sułek i Paweł Wiesiołek mistrzami Polski w wielobojach lekkoatletycznych

Poznaliśmy mistrzów Polski w wielobojach lekkoatletycznych. Wśród pań równych sobie nie miała Adrianna Sułek. W rywalizacji mężczyzn po raz kolejny w karierze triumfował Paweł Wiesiołek. Adrianna Sułek w siedmioboju zgromadziła 6152 punkty. Za nią z rekordem życiowym uplasowała się Edyta Bielska (6062). Wśród mężczyzn przewaga była jeszcze większa. W dziesięcioboju Paweł Wiesiołek uzbierał 7867 punktów i o ponad 800 wyprzedził drugiego Jacka Chochrowskiego. 

Zwycięstwo Adrianny Sułek zgodnie z oczekiwaniami

Zgodnie z oczekiwaniami najlepsza w rywalizacji kobiet była Adrianna Sułek, czyli jedna z gwiazd polskiej reprezentacji lekkoatletycznej. Zawodniczka Brdy Bydgoszcz w siedmioboju zgromadziła 6152 punkty. Z pewnością liczyła na więcej, jednak i to pozwoliło do wywalczenia tytułu mistrzyni Polski. Drugie miejsce zajęła Edyta Bielska z SKLA Sopot. Ta wieloboistka z wynikiem 6062 punkty pobiła swój rekord życiowy. Na najniższym stopniu podium stanęła Julia Słocka z AZS AWF Warszawa, która startowała przed własną publicznością. Zawodniczka z Warszawy zgromadziła 5884 punkty.

Dominacja Pawła Wiesiołka

Jeszcze większą dominację oglądaliśmy w rywalizacji mężczyzn. Tam bezkonkurencyjny okazał się Paweł Wiesiołek z miejscowej Warszawianki. W dziesięcioboju uzbierał 7867 punktów. Po raz kolejny w swojej karierze sięgnął po tytuł najlepszego wieloboisty w Polsce. Za nim na podium znaleźli się dwaj lekkoatleci, którzy na co dzień trenują w AZS KU Politechnice Opolskiej. Drugie miejsce z dorobkiem 7063 punkty zajął Jacek Chochrowski. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył jego klubowy kolega Paweł Basałygo.

Paulina Kubis i Artur Brzeziński mistrzami Polski do lat 20

W Warszawie rozegrano również rywalizację o tytuły mistrzów Polski do lat 20. Wśród kobiet najlepsza okazała się Paulina Kubis, która uzbierała 5461 punktów. Kolejne miejsca zajęły Agnieszka Krok i Natalia Raczkowska. Rywalizację mężczyzn wygrał Artur Brzeziński, który zgromadził 7182 punkty. Kolejne miejsca zajęli Oliwier Przybylski i Dawid Robakowski. Zarówno Paulina Kubis, jak i Artur Brzeziński obronili tytuły wywalczone przed rokiem. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...