STS KOD PROMOCYJNY

Adrianna Sułek i Wojciech Nowicki z najważniejszymi nagrodami na Gali Lauru Królowej Sportu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAdrianna Sułek i Wojciech Nowicki z najważniejszymi nagrodami na Gali Lauru Królowej...

W dniu 16 października w City Hotelu w Bydgoszczy odbyła sie kolejna Gala Lauru Królowej Sportu. Najważniejsze nagrody tego wieczora zgarnęli Adrianna Sułek i Wojciech Nowicki, którzy zostali wybrani najlepszymi lekkoatletami w kraju. Adrianna Sułek triumfowała również w klasyfikacji na najlepszą lekkoatletkę regionu. Wśród nagrodzonych na Gali znajdują się również m.in.: Katarzyna Zdziebło, Anna Kiełbasińska, Kinga Gacka, Marcin Lewandowski i Adam Kszczot. 

Najlepsi z najlepszych 

Co roku na Gali Lauru Królowej Sportu wybiera się najlepszych polskich lekkoatletów w określonych kategoriach, a także wręcza się nagrody dodatkowe. Oczywiście wszyscy czekają na wybór najlepszych lekkoatletki i lekkoatlety w Polsce w danym roku kalendarzowym. Wśród kobiet triumfowała tym razem Adrianna Sułek, czyli świetna wieloboistka, dla której obecny sezon był najlepszym w karierze. Otrzymała także nagrodę dla najlepszej lekkoatletki w regionie kujawsko-pomorskim. Nagrodę dla najlepszego lekkoatlety otrzymał Wojciech Nowicki, który w tym roku sięgnął po kolejne trofea międzynarodowe, w tym m.in. Mistrzostwo Europy. 

Pozostali nagrodzeni

Łącznie przyznano 20 nagród. Najlepszym trenerem roku w Polsce oraz w regionie kujawsko-pomorskim został Marek Rzepka. Odkryciem roku w naszym kraju wybrano Katarzynę Zdziebło, co jest ukoronowaniem jej świetnych wyników w chodzie sportowym. Niespodzianka roku to Anna Kiełbasińska i jej wspaniałe sukcesy na bieżni, zarówno w sztafetach, jak i indywidualnie. Złoty laur jako ukoronowanie bogatej kariery otrzymali biegacze Marcin Lewandowski i Adam Kszczot, którzy z różnych przyczyn w trakcie sezonu zakończyli sportowe kariery. Laur honorowy został przyznany ŚP. Witoldowi Baranowi. Masterką roku została Jolanta Morawczyńska, a masterem roku Czesław Roszczak. Sponsorem roku najbardziej zaangażowanym w rozwój lekkiej atletyki w regionie wybrano Anwil S.A. 

Wśród pozostałych wyróżnionych znaleźli się: 

  • Zawodnik roku w regionie – Adrian Brzeziński;
  • Odkrycie roku w regionie – Kinga Gacka;
  • Nadzieje roku w regionie: Maria Jarosińska, Radosław Lach (MKL Toruń), Aneta Orzechowska, Maja Woźniak, Tomasz Bajraszewski (LKS Vectra Włocławek). 
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...