Bez medalu Polaków drugiego dnia Mistrzostw Europy w lekkoatletyce

Autor
Strona głównaLekkoatletykaBez medalu Polaków drugiego dnia Mistrzostw Europy w lekkoatletyce

Reprezentanci Polski zakończyli drugi dzień Mistrzostw Europy w lekkoatletyce bez zdobyczy medalowej. Na Stadionie Olimpijskim w Monachium najbliżej podium była Ewa Swoboda. Ostatecznie polska sprinterka minęła linię mety w finale na czwartej pozycji. Ponadto oglądaliśmy wiele udanych startów Polaków w eliminacjach i półfinałach, a kolejne emocje z udziałem naszych sportowców już w środę 17 sierpnia. Wówczas pojawią się kolejne szanse medalowe. 

Ewa Swoboda tuż za podium 

Liczne grono reprezentantów Polski oglądaliśmy w sprincie na 100 metrów. Wśród kobiet najlepiej spisała się Ewa Swoboda. Jako jedyna z Polek awansowała do wielkiego finału, gdzie ostatecznie dobiegła na czwartym miejscu z czasem 11.18. Nieoczekiwanie mistrzynią Europy została Niemka Gina Luckenkemper. W półfinale ze zmaganiami pożegnała się Magdalena Stefanowicz, która uzyskała czas 11.43. Dało to 7. miejsce w jej biegu. Przedstawiciela Polski zabrakło w finale sprintu mężczyzn. Z rywalizacją na etapie półfinałów pożegnali się Dominik Kopeć i Przemysław Słowikowski. Mistrzem Europy został Lamont Marcell Jacobs reprezentujący Włochy. 

Największy sukces w karierze Olgi Niedziałek

Największy sukces w dotychczasowej karierze odniosła Olga Niedziałek. Reprezentantka Polski w chodzie sportowym ukończyła zmagania na dystansie 35 kilometrów na piątej pozycji. Przez długie fragmenty rywalizacji utrzymywała się nawet na czwartym miejscu. Wśród mężczyzn na tym samym dystansie wystartował Artur Brzozowski, jednak ostatecznie zszedł z trasy. Wcześniej otrzymał kary i nie liczył się w walce o wysoką pozycję. 

Polskie awanse

Drugiego dnia zmagań rozgrywano także konkurencje eliminacyjne i półfinały. Jakub Szymański wziął udział w eliminacjach biegu na 110 metrów przez płotki. Polak zajął trzecie miejsce w swoim biegu z czasem 13.87 i zapewnił sobie awans do półfinału. Kolejnym biało-czerwonym z awansem był Karol Zalewski. Lekkoatleta z Polski zajął trzecie miejsce w półfinale biegu na 400 metrów i awansował do wielkiego finału. Tam wystartuje z piątym czasem półfinałów. Wśród kobiet na tym dystansie do finału awansowały aż trzy biało-czerwone. O medale powalczą: Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska i Iga Baumgart-Witan. Dwie pierwsze osiągnęły najlepsze czasy półfinałów. 

Bardzo dobrze w biegu eliminacyjnym spisała się Sofia Ennaoui. Polka wygrała swój start z czasem 4:02.73 i awansowała do finału z najlepszym wynikiem. Jeżeli powtórzy to w finale, to ma duże szanse na medal. Ostatnią biało-czerwoną z awansem do finału we wtorek była Ewa Różańska, która wystąpi w finale rzutu młotem kobiet. 

Kontuzja i wycofanie się Pawła Wiesiołka

Drugiego dnia zmagań w dziesięcioboju z rywalizacji musiał wycofać się Paweł Wiesiołek. Po pierwszym dniu zajmował wysoką piątą pozycję, jednak we wtorek odnowiła mu się kontuzja. W związku z tym z każdym kolejnym startem spadał w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie wycofał się ze startów po ósmej konkurencji. Tym samym nasz medalista Halowych Mistrzostw Europy sprzed roku nie ukończył zmagań w Monachium. 

Niewiele zabrakło

Niestety pozostali biało-czerwoni nie awansowali dalej. Z rywalizacją w biegu na 400 metrów pożegnała się Justyna Święty-Ersetic. W eliminacjach rzutu młotem odpadły Malwina Kopron i Katarzyna Furmanek. Ta pierwsza nie zaliczyła ani jednej mierzonej próby. Eliza Megger na półfinale zakończyła swój udział w zmaganiach na 1500 metrów. Niestety awansu w soku w dal nie wywalczyła również Anna Matuszewicz. 

Kolejne szanse już 17 sierpnia

Kolejne szanse medalowe Polaków już 17 sierpnia. Zmagania w siedmioboju rozpoczną wtedy Adrianna Sułek i Paulina Ligarska. Wśród faworytek do walki o medal wymieniana jest ta pierwsza. Ponadto czekają nas finały w biegu na 400 metrów kobiet i mężczyzn, gdzie również możemy liczyć na zdobycz medalową. W Monachium rozegrane zostaną jeszcze eliminacje i finał na 110 metrów przez płotki mężczyzn, gdzie duże nadzieje wiążemy ze startem Damiana Czykiera. Ponadto w eliminacjach oglądać będziemy wielu innych Polaków, w tym m.in. Pawła Fajdka, Wojciecha Nowickiego i Roberta Urbanka

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...