STS KOD PROMOCYJNY

Brązowy medal kobiecej sztafety 4×400 metrów na HMŚ w Belgradzie. Polki są niesamowite

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaBrązowy medal kobiecej sztafety 4x400 metrów na HMŚ w Belgradzie. Polki są...

Reprezentantki Polski w sztafecie 4×400 metrów wywalczyły brązowy medal w ostatniej konkurencji zakończonych w niedzielę Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Belgradzie. Sukces wspólnymi siłami wywalczyły: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka i Justyna Świety-Ersetic. Do złotych Jamajek zabrakło zaledwie 0,19 sekundy. To kapitalny bieg osłabionej kadry Polski, a Kinga Gacka udowodniła, że może stanowić silny punkt naszej drużyny nie tylko tu i teraz, ale także w przyszłości. Srebro w tym biegu wywalczyły Holenderki ze znakomitą Femke Bol na ostatniej zmianie. 

Znakomity bieg Polek po medal

Jeszcze przed rozpoczęciem halowych mistrzostw świata w Belgradzie nic nie szło po myśli naszego sztabu szkoleniowego. W ostatniej chwili z powodu zakażenia koronawirusem i kłopotów mięśniowych z rywalizacji wycofała się jedna z naszych liderek Anna Kiełbasińska. W sezonie halowym z powodu kontuzji w ogóle nie startowała także Małgorzata Hołub-Kowalik. To sprawiało, że nasza drużyna do Belgradu pojechała osłabiona, jednak wciąż pełna nadziei na medal. 

Polki wygrały swój bieg eliminacyjny, w którym w miejsce Kingi Gackiej oglądaliśmy Aleksandrę Gaworską. Bieg ten był jednak dużo wolniejszy niż pierwszy, w którym wygrały Amerykanki przed Holenderkami. Finał rozpoczęła Natalia Kaczmarek, która oddawała zmianę Idze Baumgart-Witan. Ta pobiegła znakomicie i utrzymywała kontakt Polek z czołówką. Na przedostatniej zmianie oglądaliśmy Kingę Gacką, która pokazała się z dobrej strony i zachowała nasze szanse na medal. Ostatnią zmianę na czwartej pozycji zaczęła Justyna Święty-Ersetic, jednak stopniowo odrabiała straty. Na kilka metrów przed metą wydawało się, że pobiegnie po srebrny medal, jednak rzutem na taśmę wyprzedziła ją znakomita Holenderka Femke Bol. Brąz w wykonaniu naszej sztafety to znakomity wynik i drugi medal wywalczony na HMŚ w Belgradzie. 

Wygrały Jamajki

Po złoto sięgnęły reprezentantki Jamajki w składzie: Junelle Bromfield, Janieve Russel, Roneisha McGregor i Stephenie Ann McPherson. Na drugim miejscu uplasowały się Holenderki w składzie: Lieke Klaver, Eveline Saalberg, Lisanne de Witte i Femke Bol. Za Polkami w finale dobiegły Amerykanki, Brytyjki i Belgijki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...