Brązowy medal kobiecej sztafety 4×400 metrów na HMŚ w Belgradzie. Polki są niesamowite

Strona głównaLekkoatletykaBrązowy medal kobiecej sztafety 4x400 metrów na HMŚ w Belgradzie. Polki są...

Reprezentantki Polski w sztafecie 4×400 metrów wywalczyły brązowy medal w ostatniej konkurencji zakończonych w niedzielę Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Belgradzie. Sukces wspólnymi siłami wywalczyły: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka i Justyna Świety-Ersetic. Do złotych Jamajek zabrakło zaledwie 0,19 sekundy. To kapitalny bieg osłabionej kadry Polski, a Kinga Gacka udowodniła, że może stanowić silny punkt naszej drużyny nie tylko tu i teraz, ale także w przyszłości. Srebro w tym biegu wywalczyły Holenderki ze znakomitą Femke Bol na ostatniej zmianie. 

Znakomity bieg Polek po medal

Jeszcze przed rozpoczęciem halowych mistrzostw świata w Belgradzie nic nie szło po myśli naszego sztabu szkoleniowego. W ostatniej chwili z powodu zakażenia koronawirusem i kłopotów mięśniowych z rywalizacji wycofała się jedna z naszych liderek Anna Kiełbasińska. W sezonie halowym z powodu kontuzji w ogóle nie startowała także Małgorzata Hołub-Kowalik. To sprawiało, że nasza drużyna do Belgradu pojechała osłabiona, jednak wciąż pełna nadziei na medal. 

Polki wygrały swój bieg eliminacyjny, w którym w miejsce Kingi Gackiej oglądaliśmy Aleksandrę Gaworską. Bieg ten był jednak dużo wolniejszy niż pierwszy, w którym wygrały Amerykanki przed Holenderkami. Finał rozpoczęła Natalia Kaczmarek, która oddawała zmianę Idze Baumgart-Witan. Ta pobiegła znakomicie i utrzymywała kontakt Polek z czołówką. Na przedostatniej zmianie oglądaliśmy Kingę Gacką, która pokazała się z dobrej strony i zachowała nasze szanse na medal. Ostatnią zmianę na czwartej pozycji zaczęła Justyna Święty-Ersetic, jednak stopniowo odrabiała straty. Na kilka metrów przed metą wydawało się, że pobiegnie po srebrny medal, jednak rzutem na taśmę wyprzedziła ją znakomita Holenderka Femke Bol. Brąz w wykonaniu naszej sztafety to znakomity wynik i drugi medal wywalczony na HMŚ w Belgradzie. 

Wygrały Jamajki

Po złoto sięgnęły reprezentantki Jamajki w składzie: Junelle Bromfield, Janieve Russel, Roneisha McGregor i Stephenie Ann McPherson. Na drugim miejscu uplasowały się Holenderki w składzie: Lieke Klaver, Eveline Saalberg, Lisanne de Witte i Femke Bol. Za Polkami w finale dobiegły Amerykanki, Brytyjki i Belgijki. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...