Dwa medale Polaków i dopiero 22 miejsce w klasyfikacji medalowej Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Belgradzie

Strona głównaLekkoatletykaDwa medale Polaków i dopiero 22 miejsce w klasyfikacji medalowej Halowych Mistrzostw...

Przed rozpoczęciem Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Belgradzie na pewno liczyliśmy na więcej. Ostatecznie reprezentanci Polski wywalczyli tylko dwa medale, w tym jeden srebrny i jeden brązowy. Z tym dorobkiem zajęli 22. miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Wicemistrzynią świata została Adrianna Sułek w pięcioboju, a brąz dołożyła sztafeta kobiet 4×400 metrów w finałowym składzie: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka oraz Justyna Święty-Ersetic. W eliminacjach pobiegła także Aleksandra Gaworska. 

Rekord Polki i wicemistrzostwo świata Adrianny Sułek

Kapitalnie w Belgradzie zaprezentowała się Adrianna Sułek. Liderka światowych list w pięcioboju pobiła rekord Polski Urszuli Włodarczyk sprzed 23. lat. Wynik 4851 musi robić wrażenie, jednak w Belgradzie jeszcze lepiej od Polki prezentowała się Belgijka Noor Vidts, która sięgnęła po złoto. Srebro Adrianny Sułek to największy sukces w dotychczasowej karierze naszej lekkoatletki. Niespełna 23-letnia zawodniczka niedługo rozpocznie sezon na stadionie otwartym, gdzie również powinna powalczyć o poprawę swoich najlepszych wyników w karierze. 

Aniołki Matusińskiego nie zawodzą

Kolejny medal do swojej kolekcji dołożyły „Aniołki Matusińskiego”, choć tym razem w Belgradzie w mocno zmienionym składzie. W sztafecie kobiet 4×400 metrów zabrakło kontuzjowanych Anny Kiełbasińskiej i Małgorzaty Hołub-Kowalik, jednak inne zawodniczki spisały się naprawdę świetnie. W biegu eliminacyjnym wystartowała m.in. Aleksandra Gaworska, którą w finale zastąpiła Kinga Gacka. Oprócz niej pobiegły Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic, które wywalczyły brązowy krążek. Było to efektowne zakończenie mistrzostw w wykonaniu Polek. 

Stracone szanse medalowe

Przed rozpoczęciem Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie mogliśmy liczyć na nieco więcej medali. Wśród faworytek znajdowała się m.in. Ewa Swoboda w biegu na 60 metrów, która ostatecznie zajęła 4. miejsce i przegrała medal o 0,002 sekundy. Na czwartym miejscu w biegu na 400 metrów skończyła także Justyna Święty-Ersetic. Jej los podzielili mężczyźni w sztafecie 4×400 metrów, jednak im do medalu zabrakło nieco więcej. Ostatnią z naszych nadziei medalowych był Konrad Bukowiecki, jednak nieoczekiwanie zarówno on, jak i Michał Haratyk nie awansowali do ścisłego finału pchnięcia kulą. 

Reprezentanci Etiopii wygrali klasyfikacje medalową

Klasyfikacje medalową Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Belgradzie wygrali reprezentanci Etiopii. Zdobyli łącznie 9 medali, w tym 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Drugie miejsce zajęli Amerykanie, którzy w dorobku mieli aż 19 medali, jednak tylko 3 złote (jeszcze 7 srebrnych i 9 brązowych). Trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęli Belgowie z dwoma złotymi krążkami. Polacy zostali sklasyfikowani na 22. miejscu. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...

Aleksandra Mirosław szykuje się do Mistrzostw Europy. „Świat goni, ale ja też nie śpię!”

15 sierpnia reprezentacja Polski z rekordzistką świata we wspinaczce na szybkość na czele, czyli Aleksandrą Mirosław, wystartuje w Mistrzostwach Europy w Monachium. Lublinianka ostatnie...