Dwa medale Polaków i dopiero 22 miejsce w klasyfikacji medalowej Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Belgradzie

Strona głównaLekkoatletykaDwa medale Polaków i dopiero 22 miejsce w klasyfikacji medalowej Halowych Mistrzostw...

Przed rozpoczęciem Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Belgradzie na pewno liczyliśmy na więcej. Ostatecznie reprezentanci Polski wywalczyli tylko dwa medale, w tym jeden srebrny i jeden brązowy. Z tym dorobkiem zajęli 22. miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Wicemistrzynią świata została Adrianna Sułek w pięcioboju, a brąz dołożyła sztafeta kobiet 4×400 metrów w finałowym składzie: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka oraz Justyna Święty-Ersetic. W eliminacjach pobiegła także Aleksandra Gaworska. 

Rekord Polki i wicemistrzostwo świata Adrianny Sułek

Kapitalnie w Belgradzie zaprezentowała się Adrianna Sułek. Liderka światowych list w pięcioboju pobiła rekord Polski Urszuli Włodarczyk sprzed 23. lat. Wynik 4851 musi robić wrażenie, jednak w Belgradzie jeszcze lepiej od Polki prezentowała się Belgijka Noor Vidts, która sięgnęła po złoto. Srebro Adrianny Sułek to największy sukces w dotychczasowej karierze naszej lekkoatletki. Niespełna 23-letnia zawodniczka niedługo rozpocznie sezon na stadionie otwartym, gdzie również powinna powalczyć o poprawę swoich najlepszych wyników w karierze. 

Aniołki Matusińskiego nie zawodzą

Kolejny medal do swojej kolekcji dołożyły „Aniołki Matusińskiego”, choć tym razem w Belgradzie w mocno zmienionym składzie. W sztafecie kobiet 4×400 metrów zabrakło kontuzjowanych Anny Kiełbasińskiej i Małgorzaty Hołub-Kowalik, jednak inne zawodniczki spisały się naprawdę świetnie. W biegu eliminacyjnym wystartowała m.in. Aleksandra Gaworska, którą w finale zastąpiła Kinga Gacka. Oprócz niej pobiegły Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic, które wywalczyły brązowy krążek. Było to efektowne zakończenie mistrzostw w wykonaniu Polek. 

Stracone szanse medalowe

Przed rozpoczęciem Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie mogliśmy liczyć na nieco więcej medali. Wśród faworytek znajdowała się m.in. Ewa Swoboda w biegu na 60 metrów, która ostatecznie zajęła 4. miejsce i przegrała medal o 0,002 sekundy. Na czwartym miejscu w biegu na 400 metrów skończyła także Justyna Święty-Ersetic. Jej los podzielili mężczyźni w sztafecie 4×400 metrów, jednak im do medalu zabrakło nieco więcej. Ostatnią z naszych nadziei medalowych był Konrad Bukowiecki, jednak nieoczekiwanie zarówno on, jak i Michał Haratyk nie awansowali do ścisłego finału pchnięcia kulą. 

Reprezentanci Etiopii wygrali klasyfikacje medalową

Klasyfikacje medalową Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Belgradzie wygrali reprezentanci Etiopii. Zdobyli łącznie 9 medali, w tym 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Drugie miejsce zajęli Amerykanie, którzy w dorobku mieli aż 19 medali, jednak tylko 3 złote (jeszcze 7 srebrnych i 9 brązowych). Trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęli Belgowie z dwoma złotymi krążkami. Polacy zostali sklasyfikowani na 22. miejscu. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...