Ewa Swoboda i Przemysław Słowikowski najlepsi w Kladnie

Strona głównaLekkoatletykaEwa Swoboda i Przemysław Słowikowski najlepsi w Kladnie

We wtorek 14 czerwca w czeskim Kladnie Ewa Swoboda i Przemysław Słowikowski wygrali biegi na 100 metrów. Zawody rozegrano w ramach mityngu lekkoatletycznego zaliczanego do cyklu World Athletics Continental Tour Bronze. Tuż za podium w swoich konkurencjach meldowali się: Magdalena Stefanowicz, Kajetan Duszyński, Jakub Augustyniak i Jakub Szyszkowski. Jak poszło pozostałym biało-czerwonym?

Ewa Swoboda z czwartym wynikiem w karierze

Kolejny kapitalny start w tym sezonie zanotowała Ewa Swoboda. Polka wzięła udział w biegu na 100 metrów na mityngu w Kladnie i wygrała go z czasem 11.14. To jej czwarty najlepszy wynik w karierze i potwierdzenie tego, że w tym roku reprezentantkę Polski stać na złamanie bariery 11 sekund. Tuż za podium w tej konkurencji uplasowała się Magdalena Stefanowicz z czasem 11.49. Do podium straciła zaledwie 0,14 sekundy.

Zwycięstwo Przemysława Słowikowskiego

W sprincie mężczyzn nieoczekiwanie najlepszy okazał się Przemysław Słowikowski. Reprezentant Polski przybiegł na linię mety z czasem 10.25 i o zaledwie 0,03 sekundy wyprzedził Brytyjczyka Andrew Robertsona. Podium uzupełnił Estończyk Karl Erik Nazarov.

Pozostali Polacy poza podium

Niestety pozostali reprezentanci Polski zajęli miejsca poza podium, choć wielu z nich było jego naprawdę blisko. Kajetan Duszyński zajął 4. miejsce w biegu na 400 metrów i do podium stracił tylko 0,06 sekundy. W tej samej konkurencji na 8. miejscu sklasyfikowany został Mateusz Rzeźniczak. Na dystansie dwukrotnie dłuższym na 4. miejscu skończył Jakub Augustyniak, a tuż za nim linię mety przeciął Filip Ostrowski. Ich czasy to kolejno 1:46.72 i 1:46.89. Kolejnym z Polaków blisko podium był Jakub Szyszkowski, który zajął 4. miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 19.69. Wśród mężczyzn oglądaliśmy jeszcze Macieja Wyderkę (6. miejsce w biegu na 1500 metrów z wynikiem 3:43.01) i Oskara Stachnika (6. miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 60.36 m). Ostatnią z reprezentantek Polski była Monika Korbut w biegu na 800 metrów. Z czasem 2:06.76 zajęła 5. miejsce.