STS KOD PROMOCYJNY

Ewa Swoboda i Przemysław Słowikowski najlepsi w Kladnie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaEwa Swoboda i Przemysław Słowikowski najlepsi w Kladnie

We wtorek 14 czerwca w czeskim Kladnie Ewa Swoboda i Przemysław Słowikowski wygrali biegi na 100 metrów. Zawody rozegrano w ramach mityngu lekkoatletycznego zaliczanego do cyklu World Athletics Continental Tour Bronze. Tuż za podium w swoich konkurencjach meldowali się: Magdalena Stefanowicz, Kajetan Duszyński, Jakub Augustyniak i Jakub Szyszkowski. Jak poszło pozostałym biało-czerwonym?

Ewa Swoboda z czwartym wynikiem w karierze

Kolejny kapitalny start w tym sezonie zanotowała Ewa Swoboda. Polka wzięła udział w biegu na 100 metrów na mityngu w Kladnie i wygrała go z czasem 11.14. To jej czwarty najlepszy wynik w karierze i potwierdzenie tego, że w tym roku reprezentantkę Polski stać na złamanie bariery 11 sekund. Tuż za podium w tej konkurencji uplasowała się Magdalena Stefanowicz z czasem 11.49. Do podium straciła zaledwie 0,14 sekundy. 

Zwycięstwo Przemysława Słowikowskiego

W sprincie mężczyzn nieoczekiwanie najlepszy okazał się Przemysław Słowikowski. Reprezentant Polski przybiegł na linię mety z czasem 10.25 i o zaledwie 0,03 sekundy wyprzedził Brytyjczyka Andrew Robertsona. Podium uzupełnił Estończyk Karl Erik Nazarov. 

Pozostali Polacy poza podium

Niestety pozostali reprezentanci Polski zajęli miejsca poza podium, choć wielu z nich było jego naprawdę blisko. Kajetan Duszyński zajął 4. miejsce w biegu na 400 metrów i do podium stracił tylko 0,06 sekundy. W tej samej konkurencji na 8. miejscu sklasyfikowany został Mateusz Rzeźniczak. Na dystansie dwukrotnie dłuższym na 4. miejscu skończył Jakub Augustyniak, a tuż za nim linię mety przeciął Filip Ostrowski. Ich czasy to kolejno 1:46.72 i 1:46.89. Kolejnym z Polaków blisko podium był Jakub Szyszkowski, który zajął 4. miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 19.69. Wśród mężczyzn oglądaliśmy jeszcze Macieja Wyderkę (6. miejsce w biegu na 1500 metrów z wynikiem 3:43.01) i Oskara Stachnika (6. miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 60.36 m). Ostatnią z reprezentantek Polski była Monika Korbut w biegu na 800 metrów. Z czasem 2:06.76 zajęła 5. miejsce. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...