STS KOD PROMOCYJNY

Julia Koralewska i Mateusz Gos mistrzami Polski w biegu na 10 000 metrów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaJulia Koralewska i Mateusz Gos mistrzami Polski w biegu na 10 000...

Julia Koralewska z AZS-AWFiS Gdańsk oraz Mateusz Gos z RLTL Optima Radom zostali mistrzami Polski w biegu na 10 000 metrów. Zmagania rozegrano w Olkuszu, a na starcie pojawiło się wielu czołowych polskich biegaczy długodystansowych, w tym m.in. Aleksandra Lisowska specjalizująca się w maratonie. Nowi mistrzowie Polski pobili przy okazji swoje dotychczasowe rekordy życiowe. 

Julia Koralewska najlepsza w rywalizacji kobiet

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Julia Koralewska z AZS-AWFiS Gdańsk, która do końca walczyła o złoto z Aleksandrą Lisowską. Ta druga nie tak dawno uzyskała minimum olimpijskie w maratonie, a teraz miała chrapkę na mistrzostwo Polski na 10 000 metrów. Ostatecznie lepsza okazała się 21-letnia Julia Koralewska, która finiszowała z czasem 33:48.95. To nowy rekord życiowy młodej biegaczki. Tuż za nią linię mety minęła Aleksandra Lisowska, która w pierwszej fazie rywalizacji długo utrzymywała się na prowadzeniu. Jej czas to 33:50.85. Na trzecim miejscu finiszowała Olimpia Breza z czasem 34:32.45. Julia Koralewska zdobyła jednocześnie mistrzostw Polski seniorów oraz w kategorii u-23. 

Mateusz Gos nie miał sobie równych

Wiele emocji towarzyszyło rywalizacji mężczyzn. Od początku na czele stawki znajdowali się doświadczony Tomasz Grycko i Mateusz Kaczor. Z czasem jednak tempo wyraźnie podkręcił Mateusz Gos z zespołu RLTL Optima Radom. Na cztery okrążenia przed metą wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do samego końca. Wygrał z czasem 29:17.90, który jest jego nowym rekordem życiowym. Młody biegacz wygrał zarówno w kategorii seniorów, jak i u-23. Drugie miejsce na mecie zajął Mateusz Kaczor, który stracił blisko 20 sekund do Gosa. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Sebastian Nowicki z czasem 30:00.12. Doświadczony Tomasz Grycko nie wytrzymał tempa i finiszował na czwartej pozycji. Na starcie zabrakło jednego z faworytów i najlepszych biegaczy długodystansowych w Polsce Konrada Pogorzelskiego. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...