Justyna Święty-Ersetic na 4 miejscu w biegu na 400 metrów HMŚ. Do medalu trochę zabrakło 

Strona głównaLekkoatletykaJustyna Święty-Ersetic na 4 miejscu w biegu na 400 metrów HMŚ. Do...

Z dużymi oczekiwaniami polscy kibice czekali na start finałowego biegu kobiet na 400 metrów podczas rozgrywanych w Belgradzie Halowych Mistrzostw Świata. Udział w nim brała Justyna Święty-Ersetic, która miała walczyć o medal. Ostatecznie trochę zabrakło i Polka ukończyła bieg na pechowym czwartym miejscu, a na mecie nie kryła swojego rozczarowania. Reprezentantka Polski mogła powalczyć o medal. W półfinale z rywalizacji odpadła Natalia Kaczmarek. Mistrzynią Świata została Shaunae Miller-Uibo z Bahamów. 

Pozostał niedosyt 

Jedno jest pewne. Justyna Święty-Ersetic na pewno czuje niedosyt po biegu finałowym rywalizacji indywidualnej kobiet na 400 metrów, gdy zabrakło jej niewiele do medalu. Wierzymy, że sportowa złość zaprocentuje i w niedzielę Polka pomoże naszej drużynie w walce o medal w sztafecie. W konkurencji udział wzięły dwie Polki. Justyna Święty-Ersetic bardzo pewnie wygrała swój bieg eliminacyjny w piątek i awansowała do półfinału. Podobnie wyglądał kolejny bieg, w którym najlepsza okazała się Natalia Kaczmarek i ona również awansowała do półfinału. 

Biegi półfinałowe również rozegrano w piątek. W pierwszym z nich wystartowała Natalia Kaczmarek, która ostatecznie była 4. i do awansu do finału zabrakło jej zaledwie 0,3 sekundy. Z czasem 51.87 sekundy ukończyła mistrzostwa na 7. miejscu. W drugim półfinale wystartowała Justyna Święty-Ersetic, która uległa tylko przyszłej mistrzyni świata i wywalczyła pewny awans. Polka w wielkim finale od razu plasowała się tuż za pierwszą trójką i na dystansie nie udało jej się odrobić strat. Ostatecznie została sklasyfikowana na 4. miejscu z czasem 51.40 sekund i ze stratą 0,61 sekundy do medalu. 

Złoty medal HMŚ dla Shaunae Miller-Uibo

Po kapitalnym biegu finałowym złoty medal wywalczyła reprezentantka Bahamów Shaunae Miller-Uibo z czasem 50.31 sekund. Wicemistrzynią świata została Holenderka Femke Bol z czasem 50.57. Brązowy medal z rekordem kraju zdobyła Jamajka Stephenie Ann McPherson z czasem 50.79 sekund. W finale oglądaliśmy jeszcze Aliyah Abrams (Gujana) i Lieke Klaver (Holandia). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...