Kontuzja Kajetana Duszyńskiego. Nie wystąpi na ME

Strona głównaLekkoatletykaKontuzja Kajetana Duszyńskiego. Nie wystąpi na ME

Kapitan polskiej sztafety 4×400 metrów Kajetan Duszyński nie wystąpi w Mistrzostwach Europy 2022 w lekkoatletyce w Monachium. Powodem absencji polskiego biegacza jest kontuzja mięśnia półścięgnistego. To duża strata dla biało-czerwonych. Kajetan Duszyński od lat był mocnym punktem sztafety mieszanej oraz sztafety męskiej. W tej pierwszej sięgnął m.in. po złoto olimpijskie w Tokio. Niestety tym razem z udziału w turnieju w Bawarii wykluczył go uraz. 

Kontuzja podczas treningu 

Jeszcze kilka dni temu Kajetan Duszyński znalazł się na oficjalnych listach potwierdzonych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Niestety na kilka dni przed startem Mistrzostw Europy w Monachium polski lekkoatleta doznał urazu na treningu. Naciągnięcie mięśnia półścięgnistego okazało się na tyle poważne, że kontuzja wyklucza Kajetana Duszyńskiego ze startu na Mistrzostwach Europy. Specjalista od 400 metrów po płaskim miał wystartować zarówno w konkurencji indywidualnej, jak i w dwóch sztafetach. Jego brak w składzie będzie odczuwalny, jednak polskie drużyny wciąż pozostają w grze o medal. 

Utytułowany zawodnik 

Kajetan Duszyński największy sukces w dotychczasowej karierze osiągnął na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Tam był kapitanem sztafety, która sięgnęła po sensacyjne mistrzostwo olimpijskie. Ponadto na swoim koncie ma wysokie miejsca w turniejach rangi Mistrzostw Europy oraz świata, a także sukcesy odnoszone w sporcie młodzieżowym. W Monachium ponownie miał być pewnym punktem polskich sztafet, które w stolicy Bawarii celują w zdobycie medalu. 

Start mistrzostw już 15 sierpnia

Lekkoatletyka to jedna z dyscyplin, która wchodzi w program łączonych Mistrzostw Europy 2022 w Monachium. Zawodnicy będą rywalizowali na Stadionie Olimpijskim, który pamięta jeszcze igrzyska z 1972 roku. Turniej Mistrzostw Europy odbędzie się w dniach 15-21 sierpnia i jest to druga co do ważności impreza lekkoatletyczna w tym roku po lipcowych mistrzostwach świata w Eugene. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Magda Linette bez szans z Wang. Przegrany finał w Kantonie

Magda Linette w Kantonie awansowała do szóstego singlowego finału cyklu WTA Tour w swojej karierze. Niestety nie wykorzystała szansy na trzecie zwycięstwo. W wielkim...

Klaudia Zwolińska brązową medalistką mistrzostw świata w slalomie kajakowym

Klaudia Zwolińska wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w slalomie kajakowym w konkurencji K-1. To największy sukces w jej dotychczasowej karierze. Oprócz medalu wywalczyła przepustkę...