Norbert Kobielski i sztafeta sprinterek na podium Diamentowej Ligi w Birmingham. Damian Czykier z minimum na MŚ

Strona głównaLekkoatletykaNorbert Kobielski i sztafeta sprinterek na podium Diamentowej Ligi w Birmingham. Damian...

Z dobrej strony zaprezentowali się polscy lekkoatleci w zawodach Diamentowej Ligi rozgrywanych w angielskim Birmingham. Trzecie miejsce w skoku wzwyż zajął Norbert Kobielski, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,25 metra. Na najniższym miejscu podium uplasowała się także kobieca sztafeta 4×100 metrów w składzie: Marlena Gola, Magdalena Stefanowicz, Marika Popowicz-Drapała i Klaudia Adamek. Świetny czas na 110 metrów przez płotki zanotował Damian Czykier, który wypełnił minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata w Eugene. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze m.in.: Michała Rozmysa, Patryka Dobka, Roberta Urbanka i męską sztafetę w sprincie. 

Podium Kobielskiego w skoku wzwyż

Rywalizacja mężczyzn w skoku wzwyż stała na solidnym poziomie. Ostatecznie Norbert Kobielski z próbą 2,25 metra zajął 3. miejsce. Taką samą wysokość pokonał Włoch Gianmarco Tamberi, jednak zrobił to już w pierwszym podejściu i zajął drugie miejsce. Zawody wygrał Kanadyjczyk Django Lovett z wynikiem na poziomie 2,28 metra. 

Dobry start kobiecej sztafety w sprincie

Z dobrej strony zaprezentowała się kobieca sztafeta sprinterek. W składzie: Klaudia Adamek, Magdalena Stefanowicz, Marlena Gola i Marika Popowicz-Drapała zajęły trzecie miejsce z czasem 43,81 sekundy. Najlepsze w Birmingham okazały się Brytyjki z czasem 42,29 sekundy, a drugie miejsce zajęły Kanadyjki z czasem 43,03 sekundy. Dużo gorzej poszło naszym reprezentantom, którzy zostali zdyskwalifikowani za przekroczenie strefy zmian. 

Damian Czykier z minimum na Mistrzostwa Świata w Eugene

Drugi najlepszy wynik w karierze zanotował Damian Czykier, który uzyskał czas 13,32 sekundy w biegu na 110 metrów przez płotki. Wynik ten dał mu czwarte miejsce na mityngu. Jednocześnie spełnił minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce w Eugene, które odbędą się w lipcu. Rywalizację wygrał Jamajczyk Hansle Parchment. 

Patryk Dobek zajął 5. miejsce w biegu na 800 metrów. Michał Rozmys zajął miejsce tuż za podium i ukończył bieg na 1500 metrów na 4. miejscu. W rzucie dyskiem oglądaliśmy Roberta Urbanka, który zajął 7. miejsce. Gwiazdą mityngu był jednak Słoweniec Kristjan Ceh, który rzutem na odległość 71,27 metrów pobił rekord Słowenii, Diamentowej Ligi oraz mityngu w Birmingham. Rywalizacji na 800 metrów kobiet nie ukończyła Agata Kołakowska. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...