Norbert Kobielski i sztafeta sprinterek na podium Diamentowej Ligi w Birmingham. Damian Czykier z minimum na MŚ

Strona głównaLekkoatletykaNorbert Kobielski i sztafeta sprinterek na podium Diamentowej Ligi w Birmingham. Damian...

Z dobrej strony zaprezentowali się polscy lekkoatleci w zawodach Diamentowej Ligi rozgrywanych w angielskim Birmingham. Trzecie miejsce w skoku wzwyż zajął Norbert Kobielski, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,25 metra. Na najniższym miejscu podium uplasowała się także kobieca sztafeta 4×100 metrów w składzie: Marlena Gola, Magdalena Stefanowicz, Marika Popowicz-Drapała i Klaudia Adamek. Świetny czas na 110 metrów przez płotki zanotował Damian Czykier, który wypełnił minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata w Eugene. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze m.in.: Michała Rozmysa, Patryka Dobka, Roberta Urbanka i męską sztafetę w sprincie. 

Podium Kobielskiego w skoku wzwyż

Rywalizacja mężczyzn w skoku wzwyż stała na solidnym poziomie. Ostatecznie Norbert Kobielski z próbą 2,25 metra zajął 3. miejsce. Taką samą wysokość pokonał Włoch Gianmarco Tamberi, jednak zrobił to już w pierwszym podejściu i zajął drugie miejsce. Zawody wygrał Kanadyjczyk Django Lovett z wynikiem na poziomie 2,28 metra. 

Dobry start kobiecej sztafety w sprincie

Z dobrej strony zaprezentowała się kobieca sztafeta sprinterek. W składzie: Klaudia Adamek, Magdalena Stefanowicz, Marlena Gola i Marika Popowicz-Drapała zajęły trzecie miejsce z czasem 43,81 sekundy. Najlepsze w Birmingham okazały się Brytyjki z czasem 42,29 sekundy, a drugie miejsce zajęły Kanadyjki z czasem 43,03 sekundy. Dużo gorzej poszło naszym reprezentantom, którzy zostali zdyskwalifikowani za przekroczenie strefy zmian. 

Damian Czykier z minimum na Mistrzostwa Świata w Eugene

Drugi najlepszy wynik w karierze zanotował Damian Czykier, który uzyskał czas 13,32 sekundy w biegu na 110 metrów przez płotki. Wynik ten dał mu czwarte miejsce na mityngu. Jednocześnie spełnił minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce w Eugene, które odbędą się w lipcu. Rywalizację wygrał Jamajczyk Hansle Parchment. 

Patryk Dobek zajął 5. miejsce w biegu na 800 metrów. Michał Rozmys zajął miejsce tuż za podium i ukończył bieg na 1500 metrów na 4. miejscu. W rzucie dyskiem oglądaliśmy Roberta Urbanka, który zajął 7. miejsce. Gwiazdą mityngu był jednak Słoweniec Kristjan Ceh, który rzutem na odległość 71,27 metrów pobił rekord Słowenii, Diamentowej Ligi oraz mityngu w Birmingham. Rywalizacji na 800 metrów kobiet nie ukończyła Agata Kołakowska. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

A jednak! Mateusz Ponitka rozwiązał umowę z Zenitem i opuścił już Rosję

Mateusz Ponitka wrócił do Zenita St. Petersburg, ale jak się okazuje, nie na długo. W piątek kapitan reprezentacji Polski rozwiązał umowę z rosyjskim klubem...