Rekord Polski Adrianny Sułek. Podsumowanie pierwszego dnia HMP w lekkoatletyce

Strona głównaLekkoatletykaRekord Polski Adrianny Sułek. Podsumowanie pierwszego dnia HMP w lekkoatletyce

Adrianna Sułek pobiła rekord Polski w pięcioboju podczas Halowych Mistrzostw Polski 2023 w lekkoatletyce w Toruniu. To najważniejsze wydarzenie pierwszego dnia zmagań. Po tytuły mistrza Polski sięgnęli także: Ewa Swoboda, Klaudia Kardasz, Weronika Nagięć, Adrianna Laskowska, Agnieszka Kaszuba, Martyna Galant, Konrad Bukowiecki, Michał Rozmys i Adrian Świderski. Zapraszamy na krótkie podsumowanie pierwszego dnia HMP w Toruniu. 

Świetny występ i nowy rekord Polski Adrianny Sułek 

Bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu był występ Adrianny Sułek. Młoda reprezentantka Polski pobiła rekord Polski w pięcioboju. Od 18 lutego wynosi on 4860 punktów. Oznacza to, że Adrianna Sułek pobiła swój zeszłoroczny rekord dokładnie o 9 punktów. Udowodniła, że od początku sezonu jest w bardzo dobrej dyspozycji i powinna być jedną z faworytek zbliżających się Halowych Mistrzostw Europy, które na początku marca odbędą się w Stambule. Podczas bicia rekordu ustanowiła życiówki w biegu na 60 metrów przez płotki i skoku w dal. W pięcioboju wicemistrzynią Polski została Julia Słocka, a brąz wywalczyła Edyta Bielska. 

Gwiazdy nie zawiodły 

W pozostałych konkurencjach także obyło się bez większych niespodzianek. Wyjątek stanowi tu bieg na 1500 metrów kobiet, gdzie mistrzynią Polski dość nieoczekiwanie została Martyna Galant. Na ostatnich metrach wyprzedziła faworyzowaną Sofię Ennaoui. Ponadto w swoich koronnych konkurencjach pierwszego dnia zmagań po mistrzostwo Polski sięgali m.in.: Ewa Swoboda (60 metrów), Agnieszka Kaszuba (skok o tyczce), Adrianna Liskowska (trójskok), Dominik Kopeć (60 metrów), Michał Rozmys (1500 metrów), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), czy też Adrian Świderski (trójskok), dla którego to już 10. tytuł mistrza Polski. Pod nieobecność Pii Skrzyszowskiej mistrzynią Polski w biegu na 60 metrów przez płotki została Weronika Nagięć. Kolejne emocje czekają nas drugiego dnia zmagań w niedzielę 19 lutego. 

Poniżej przedstawiamy komplet medalistów pierwszego dnia. W kolejności: konkurencja, złoty medal, srebrny medal, brązowy medal. 

Kobiety 

  • 60 metrów: Ewa Swoboda, Kryscina Cimanouska, Martyna Kotwiła;
  • 60 metrów przez płotki: Weronika Nagięć, Weronika Barcz, Zuzanna Hulisz;
  • 1500 metrów: Martyna Galant, Sofia Ennaoui, Weronika Lizakowska;
  • skok o tyczce: Agnieszka Kaszuba, Emilia Kusy, Maja Chamot;
  • trójskok:  Adrianna Laskowska, Karolina Młodawska, Aleksandra Nowkowska;
  • pięciobój: Adrianna Sułek, Julia Słocka, Edyta Bielska. 

Mężczyźni:

  • 60 metrów: Dominik Kopeć, Adam Łukomski, Przemysław Słowikowski;
  • 1500 metrów: Michał Rozmys, Filip Ostrowski, Filip Rak;
  • trójskok: Adrian Świderski, Jakub Bracki, Wojciech Galik;
  • pchnięcie kulą: Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Szymo Mazur.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...