Wojciech Nowicki najlepszy na mityngu Diamentowej Ligi w Oslo

Strona głównaLekkoatletykaWojciech Nowicki najlepszy na mityngu Diamentowej Ligi w Oslo

Wojciech Nowicki w kapitalnym stylu wygrał konkurs rzutu młotem na mityngu Bislett Games w Oslo zaliczanym co cyklu Wanda Diamentowej Ligi. Polak w najlepszej próbie posłał młot na odległość 81.92 metra. To zdecydowanie najlepszy wynik w tym roku na świecie. W tym konkursie młociarze nie zdobywali punktów do całego cyklu. Na piątym miejscu z wynikiem 76.50 metra zmagania zakończył Paweł Fajdek. Ewa Swoboda zajęła szóste miejsce na 100 metrów. 

Fenomenalny rzut Wojciecha Nowickiego 

Za nami fantastyczny konkurs rzutu młotem w wykonaniu Wojciecha Nowickiego. Reprezentant Polski w swojej najlepszej próbie osiągnął aż 81.92 metra. To zdecydowanie najlepszy wynik w tym roku na całym świecie. Polak przy okazji pobił rekord mityngu i ustanowił trzeci najlepszy wynik w swojej karierze. Lekkoatleta z Białegostoku bez większych problemów wygrał z pozostałymi zawodnikami. Oglądaliśmy prawdziwą dominację Wojciecha Nowickiego. 


Drugie miejsce z wynikiem 79.42 metra zajął Amerykanin Rudy Winkler. Na trzecim stopniu podium w Oslo stanął Ethan Katzberg z Kanady, który w najlepszym rzucie osiągnął 77.93. Niestety wciąż formy poszukuje pięciokrotny mistrz świata Paweł Fajdek. Naszemu młociarzowi w przygotowaniach do sezonu przeszkadzały kontuzje, co widać na stadionie. Tym razem w najlepszej próbie posłał młot na odległość 76.50 metra. Pozwoliło mu to na zajęcie piątego miejsca. Przed nim finiszował jeszcze reprezentant gospodarzy Eivind Henriksen. 

Swoboda szósta w biegu na 100 metrów 

Z dobrej strony na mityngu Diamentowej Ligi w Oslo pokazała się również Ewa Swoboda. W finale biegu na 100 metrów finiszowała na szóstym miejscu z czasem 11.07. To trzeci najlepszy wynik w jej dotychczasowej karierze. Zawody wygrała świetna Marie-Josee Ta Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej. Osiągnęła czas 10.75, czyli najlepszy w tym roku wynik na całym świecie. Za nią uplasowały się Anthonique Strachan z Bahamów oraz Shericka Jackson z Jamajki. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...