STS KOD PROMOCYJNY

Wojciech Nowicki najlepszy na mityngu Diamentowej Ligi w Oslo

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaWojciech Nowicki najlepszy na mityngu Diamentowej Ligi w Oslo

Wojciech Nowicki w kapitalnym stylu wygrał konkurs rzutu młotem na mityngu Bislett Games w Oslo zaliczanym co cyklu Wanda Diamentowej Ligi. Polak w najlepszej próbie posłał młot na odległość 81.92 metra. To zdecydowanie najlepszy wynik w tym roku na świecie. W tym konkursie młociarze nie zdobywali punktów do całego cyklu. Na piątym miejscu z wynikiem 76.50 metra zmagania zakończył Paweł Fajdek. Ewa Swoboda zajęła szóste miejsce na 100 metrów. 

Fenomenalny rzut Wojciecha Nowickiego 

Za nami fantastyczny konkurs rzutu młotem w wykonaniu Wojciecha Nowickiego. Reprezentant Polski w swojej najlepszej próbie osiągnął aż 81.92 metra. To zdecydowanie najlepszy wynik w tym roku na całym świecie. Polak przy okazji pobił rekord mityngu i ustanowił trzeci najlepszy wynik w swojej karierze. Lekkoatleta z Białegostoku bez większych problemów wygrał z pozostałymi zawodnikami. Oglądaliśmy prawdziwą dominację Wojciecha Nowickiego. 


Drugie miejsce z wynikiem 79.42 metra zajął Amerykanin Rudy Winkler. Na trzecim stopniu podium w Oslo stanął Ethan Katzberg z Kanady, który w najlepszym rzucie osiągnął 77.93. Niestety wciąż formy poszukuje pięciokrotny mistrz świata Paweł Fajdek. Naszemu młociarzowi w przygotowaniach do sezonu przeszkadzały kontuzje, co widać na stadionie. Tym razem w najlepszej próbie posłał młot na odległość 76.50 metra. Pozwoliło mu to na zajęcie piątego miejsca. Przed nim finiszował jeszcze reprezentant gospodarzy Eivind Henriksen. 

Swoboda szósta w biegu na 100 metrów 

Z dobrej strony na mityngu Diamentowej Ligi w Oslo pokazała się również Ewa Swoboda. W finale biegu na 100 metrów finiszowała na szóstym miejscu z czasem 11.07. To trzeci najlepszy wynik w jej dotychczasowej karierze. Zawody wygrała świetna Marie-Josee Ta Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej. Osiągnęła czas 10.75, czyli najlepszy w tym roku wynik na całym świecie. Za nią uplasowały się Anthonique Strachan z Bahamów oraz Shericka Jackson z Jamajki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...