Bramka Lewandowskiego na wagę trzech punktów z Osasuną

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąBramka Lewandowskiego na wagę trzech punktów z Osasuną

Robert Lewandowski pewnie wykorzystał rzut karny i zapewnił Barcelonie wyjazdowe zwycięstwo nad Osasuną Pampeluna. Polak w 85. minucie podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze i pokonał bramkarza rywali. Barcelona wygrała 2:1 i wywiozła komplet punktów z trudnego terenu. Robert Lewandowski w tym meczu nie miał zbyt wielu okazji, jednak w decydującym momencie najpierw wywalczył jedenastkę, a następnie zamienił ją na gola.

Trudny mecz Barcelony i gol Lewego

Mecze z Osasuną na jej terenie nigdy nie należą do najłatwiejszych. Tak też było tym razem. Robert Lewandowski wracał na stadion, na którym w zeszłym sezonie zobaczył czerwoną kartkę, a następnie wykonał w kierunku sędziego obraźliwego gesty, co skutkowało długim zawieszeniem. Miał więc rachunki do wyrównania. Od początku Polak był jednak mało aktywny i zaliczał mało kontaktów z piłką. Obrońcy Osasuny znaleźli na niego sposób. W 33. minucie Lewandowski został ukarany żółtą kartką za faul. Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem. Wtedy w doliczonym czasie gry Jules Kounde wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Gundogana i wyprowadził Barcelonę na prowadzenie.

Druga połowa również rozpoczęła się w apatycznym tempie. Pierwsze konkrety mieliśmy w 71. minucie. Wówczas Lewandowski doszedł do dośrodkowania Cancelo, jednak jego strzał z pięciu metrów obronił Fernandez. Pięć minut później było 1:1. Bramkę na remis strzałem zza pola karnego zdobył Ezequiel Avila. W 82. minucie w polu karnym faulowany był Lewandowski. Czerwoną kartkę zobaczył Alejandro Catena, a polski napastnik skutecznie wykorzystał jedenastkę i zapewnił Barcelonie cenne zwycięstwo wyjazdowe nad Osasuną. To druga bramka Lewandowskiego w tym sezonie La Liga.

Osasuna Pampeluna – FC Barcelona 1:2 (0:1)

Czas na zgrupowanie kadry

Mecz z Osasuną był ostatnim przed przerwą reprezentacyjną. Teraz przed Robertem Lewandowskim i pozostałymi kadrowiczami dwa mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy 2024. Biało-czerwoni zagrają kolejno z Wyspami Owczymi i Albanią. Liczymy na komplet punktów, który pomoże Polakom w walce o awans na Euro 2024 w Niemczech.