Łatwy awans Legii Warszawa do III rundy eliminacji Ligi Konferencji

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaŁatwy awans Legii Warszawa do III rundy eliminacji Ligi Konferencji

Legia Warszawa bardzo pewnie awansowała do III rundy eliminacji Ligi Konferencji. Na wyjeździe pokonała aż 5:0 walijski Caernarfon Town FC. Do przerwy było jeszcze 0:0 i gra warszawian nie powalała. Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał się, a wszystko zaczął Bartosz Kapustka. Legia Warszawa dwumecz wygrała aż 11:0. W kolejnej rundzie eliminacji zagra z duńskim Brøndby IF.

Niemrawe 45 minut. Po przerwie koncert Legionistów

Po pierwszym meczu chyba nikt nie miał złudzeń. Legia Warszawa u siebie pokonała Caernarfon Town FC aż 6:0 i była już jedną nogą w III rundzie Ligi Konferencji. Nic więc dziwnego, że trener Goncalo Feio na rewanż zabrał skład w dużej mierze rezerwowy. Do przerwy gra polskiego zespołu pozostawiała wiele do życzenia. Mecz toczył się w sennym tempie i było 0:0. Emocje zaczęły się po przerwie.

Nie minęło 10 sekund drugiej połowy, a Bartosz Kapustka trafił na 1:0. Kolejne dwie minuty i było 2:0. Tym razem Kapustka dogrywał z rzutu wolnego, a dośrodkowanie na bramkę zamienił Artur Jędrzejczyk. Kilka minut później swoje trafienie zanotował Czech Tomas Pekhart. Z Walijczyków kompletnie uszło powietrze, a na murawie rozpoczął się koncert warszawian. Do końca meczu strzelili jeszcze dwa gole. Do siatki trafili kolejno Jean-Pierre Nsame i Sergio Barcia. Dla obu są to pierwsze bramki w barwach Legii Warszawa. Polski zespół wygrał 5:0, choć mogło być wyżej. Gracze Legii zmarnowali przynajmniej kilka stuprocentowych sytuacji.

Caernarfon Town FC – Legia Warszawa 0:5 (0:0)

Poziom trudności wzrasta. Czas na dwumecz z Brøndby IF

Teraz poziom trudności znacznie wzrośnie. Rywalem Legii Warszawa w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji będzie duńskie Brøndby IF. To zespół o porównywalnym potencjale, dlatego dwumecz zapowiada się bardzo emocjonująco. Liczymy na to, że gracze Legii staną na wysokości zadania i awansują do kolejnej rundy. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 sierpnia w Danii. Rewanż zaplanowano na 15 sierpnia w Warszawie. Wtedy dowiemy się, czy Legia zbliży się do fazy grupowej Ligi Konferencji.