Adam Małysz prezesem Polskiego Związku Narciarskiego

Strona głównaSporty zimoweAdam Małysz prezesem Polskiego Związku Narciarskiego

W sobotę 25 czerwca odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Narciarskiego. Podczas zjazdu w Krakowie wybierano m.in. nowego prezesa. Jedynym kandydatem związkowym był Adam Małysz i tylko formalnością było wybranie go na to stanowisko. Tym samym po 16. latach zastąpił on Apoloniusza Tajnera. Wybór utytułowanego skoczka był sprawą oczywistą i potwierdzili to delegaci podczas Zjazdu. 

Ogromne wyzwanie przed Adamem Małyszem

Przed Adamem Małyszem ogromne wyzwanie. Staje na czele Polskiego Związku Narciarskiego w trudnym momencie, gdy nie wszystko układa się po jego myśli. Ostatni sezon był najgorszym od lat w wykonaniu polskich skoczków narciarskich, a do tego dochodzi wewnętrzny konflikt w związku. Jedną z jego stron jest sam Adam Małysz, a tuż po igrzyskach olimpijskich w Pekinie głośno było o tym, że nie ma on najlepszych relacji z doświadczonymi skoczkami w kadrze. W tym momencie wydaje się, że konfliktowa sytuacja została zażegnana, jednak to nie jedyne zmartwienie Adama Małysza. 

Polskiego skoki wchodzą w erę po wodzą nowego trenera. Zadaniem Austriaka Thomasa Thurnbichlera będzie ponowne wzniesienie polskich skoczków na najwyższy światowy poziom, a także znalezienie rezerw w postaci nowych zawodników. W ostatnich latach dopływ talentów do kadry był mocno ograniczony. Do tego dochodzą także problemy ze skokami kobiet, gdzie zmieniono strukturę szkoleniową. Ma to być odpowiedzią na słabsze wyniki polskich skoczkiń w ostatnich latach. Przed tymi wyzwaniami w pierwszej kolejności stanie Adam Małysz w roli nowego Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. 

Wybrany jednogłośną decyzją

Jeszcze przed sobotnim zjazdem wybór Adama Małysza wydawał się być tylko formalnością. Potwierdziło się to podczas głosowania. W Zjeździe udział brało 80. delegatów. Adam Małysz otrzymał 77 głosów, a do tego 3 głosy były nieważne. Dzięki temu jeden z najlepszych skoczków świata XXI wieku rozpoczyna swoją czteroletnią kadencję w roli przewodniczącego Polskiego Związku Narciarskiego. Odchodzący z funkcji Apoloniusz Tajner otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...