STS KOD PROMOCYJNY

Adam Małysz prezesem Polskiego Związku Narciarskiego

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweAdam Małysz prezesem Polskiego Związku Narciarskiego

W sobotę 25 czerwca odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Narciarskiego. Podczas zjazdu w Krakowie wybierano m.in. nowego prezesa. Jedynym kandydatem związkowym był Adam Małysz i tylko formalnością było wybranie go na to stanowisko. Tym samym po 16. latach zastąpił on Apoloniusza Tajnera. Wybór utytułowanego skoczka był sprawą oczywistą i potwierdzili to delegaci podczas Zjazdu. 

Ogromne wyzwanie przed Adamem Małyszem

Przed Adamem Małyszem ogromne wyzwanie. Staje na czele Polskiego Związku Narciarskiego w trudnym momencie, gdy nie wszystko układa się po jego myśli. Ostatni sezon był najgorszym od lat w wykonaniu polskich skoczków narciarskich, a do tego dochodzi wewnętrzny konflikt w związku. Jedną z jego stron jest sam Adam Małysz, a tuż po igrzyskach olimpijskich w Pekinie głośno było o tym, że nie ma on najlepszych relacji z doświadczonymi skoczkami w kadrze. W tym momencie wydaje się, że konfliktowa sytuacja została zażegnana, jednak to nie jedyne zmartwienie Adama Małysza. 

Polskiego skoki wchodzą w erę po wodzą nowego trenera. Zadaniem Austriaka Thomasa Thurnbichlera będzie ponowne wzniesienie polskich skoczków na najwyższy światowy poziom, a także znalezienie rezerw w postaci nowych zawodników. W ostatnich latach dopływ talentów do kadry był mocno ograniczony. Do tego dochodzą także problemy ze skokami kobiet, gdzie zmieniono strukturę szkoleniową. Ma to być odpowiedzią na słabsze wyniki polskich skoczkiń w ostatnich latach. Przed tymi wyzwaniami w pierwszej kolejności stanie Adam Małysz w roli nowego Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. 

Wybrany jednogłośną decyzją

Jeszcze przed sobotnim zjazdem wybór Adama Małysza wydawał się być tylko formalnością. Potwierdziło się to podczas głosowania. W Zjeździe udział brało 80. delegatów. Adam Małysz otrzymał 77 głosów, a do tego 3 głosy były nieważne. Dzięki temu jeden z najlepszych skoczków świata XXI wieku rozpoczyna swoją czteroletnią kadencję w roli przewodniczącego Polskiego Związku Narciarskiego. Odchodzący z funkcji Apoloniusz Tajner otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...