Constract Lubawa awansował do Elite Round Ligi Mistrzów

Strona głównaPiłka nożnaFutsalConstract Lubawa awansował do Elite Round Ligi Mistrzów

Gracze Constractu Lubawa rozbili 10:2 szwedzkie Örebro SK Futsal i w świetnym stylu awansowali do Elite Round Ligi Mistrzów w futsalu. Mistrzowie Polski do awansu potrzebowali zwycięstwa ze Szwedami i korzystnego wyniku w drugim meczu grupowym. Oba warunki zostały spełnione i lubawianie w swoim debiucie w Lidze Mistrzów awansowali do etapu rozgrywek, gdzie występują najlepsze zespoły w Europie.

Koncertowa gra i 10:2 z Örebro SK

Futsaliści Constractu Lubawa, aby zachować szansę na awans do Elite Round Ligi Mistrzów, musieli wysoko pokonać szwedzkie Örebro SK Futsal. Zawodnicy Dawida Grubalskiego od początku wzięli się do pracy. Już w 3. minucie prowadzili 1:0 po trafieniu Claudinho. Po kilku kolejnych minutach było 2:0 po golu Mateusza Lisowskiego. Wówczas nieoczekiwanie odpowiedzieli Szwedzi. Bramkę kontaktową w 11. minucie zdobył Pirata. Do przerwy mistrzowie Polski prowadzili 3:1, gdy drogę do siatki odnalazł Jakub Raszkowski. Dwubramkowa przewaga była jednak niska i w drugiej połowie lubawianie musieli podkręcić tempo.

Po zmianie stron worek z bramkami się rozwiązał. Constract Lubawa szybko wyszedł na prowadzenie 7:1, gdy do siatki trafiali kolejno: Jakub Raszkowski, Pedro Silva, Mateusz Lisowski i ponownie Raszkowski. Rywali stać było na jeszcze jeden zryw, gdy obronę mistrzów Polski zaskoczył William Gantzhorn. Ostatnie słowo należało jednak do polskiego zespołu. W ostatnich dziesięciu minutach oglądaliśmy jeszcze trzy trafienia. Ich autorami byli: Everton, Pedro Silva i Maciej Jankowski. Constract Lubawa wygrał 10:2, wykonał swoje zadanie i mógł czekać na rozstrzygnięcie drugiego meczu w grupie pomiędzy KMF Titograd Podgorica i MNK Futsal Dinamo.

Constract Lubawa – Örebro SK Futsal 10:2

Wielki sukces mistrzów Polski

W drugim meczu grupowym MNK Futsal Dinamo pokonało 3:0 KMF Titograd Podgorica. Wynik ten oznacza, że Constract Lubawa odniósł wielki sukces i awansował do Elite Round Ligi Mistrzów w swoim debiucie w rozgrywkach. Turniej II fazy grupowej w Chorwacji zakończył na pierwszym miejscu z dorobkiem siedmiu punktów. Wcześniej zremisował 4:4 z KMF Titograd i wygrał 9:7 z MNK Futsal Dinamo.