Gol Lewandowskiego. Barcelona wicemistrzem Hiszpanii

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąGol Lewandowskiego. Barcelona wicemistrzem Hiszpanii

Robert Lewandowski zdobył swoją 18. bramkę w tym sezonie hiszpańskiej La Ligi. Napastnik otworzył wynik domowego starcia z Rayo Vallecano w przedostatniej kolejce rozgrywek. Barcelona wygrała 3:0, dzięki czemu zapewniła sobie tytuł wicemistrza Hiszpanii. Nadzieje na obronę trofeum sprzed roku prysły już kilka tygodni temu. Na kolejkę przed końcem La Ligi Robert Lewandowski jest już niemal bez szans na wywalczenie korony króla strzelców.

Piękne trafienie Lewandowskiego otworzyło wynik

Niespełna trzy minuty potrzebował Robert Lewandowski, aby wpisać się na listę strzelców w domowym starciu z Rayo Vallecano w ramach 37. kolejki La Ligi. Polski napastnik dostał dośrodkowanie od Lamine’a Yamala. Przyjął piłkę na klatkę piersiową i pięknym uderzeniem z woleja pokonał bezradnego bramkarza rywali. Szybko otworzył wynik i ustawił to spotkanie dla Barcelony. Niestety więcej bramek Polak w tym meczu już nie zdobył

Robił to jednak ktoś inny. W 62. minucie meczu na boisku pojawił się Pedri. Nie minął kwadrans, a miał już na koncie dwa trafienia, a Barcelona prowadziła 3:0. Robert Lewandowski grał do 79. minuty. Wówczas opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Brazylijczyk Vitor Roque. Do końca meczu więcej bramek nie oglądaliśmy. FC Barcelona pewnie wygrała 3:0 i przypieczętowała zdobycie wicemistrzostwa Hiszpanii w kampanii 2023/24. Niestety nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego w ubiegłym sezonie. FC Barcelona kończy kampanię bez ani jednego trofeum.

Nikłe szanse Lewandowskiego na koronę króla strzelców

Choć Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców, to jednak jego szanse na obronę tytułu najskuteczniejszego gracza ligi hiszpańskiej zmalały. Wszystko dlatego, że fantastyczne zawody w meczu Villarreal CF – Real Madryt rozegrał Norweg Alexander Sorloth. Napastnik gospodarzy strzelił aż cztery gole i wysunął się na prowadzenie w walce o Trofeo Pichichi. Na koncie ma już 23 bramki i o pięć wyprzedza Lewandowskiego. Przed Polakiem w zestawieniu są jeszcze Ukrainiec Artem Dovbyk (21) i Anglik Jude Bellingham (19). Do końca pozostała już tylko jedna kolejka. Barcelona zagra w niej na wyjeździe z Sevillą