Koncert Barcelony. Gol i dwie asysty Roberta Lewandowskiego

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąKoncert Barcelony. Gol i dwie asysty Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski strzelił gola i zanotował dwie asysty w meczu piątej kolejki hiszpańskiej La Liga. Jego FC Barcelona przed własną publicznością pokonała 5:0 Betis Sewilla. Polski napastnik zdobył bramkę na 2:0, a w drugiej połowie asystował przy trafieniach Brazylijczyka Raphinhi i Portugalczyka Joao Cancelo. FC Barcelona odniosła przekonujące zwycięstwo, a Robert Lewandowski zasygnalizował, że wraca do dobrej dyspozycji.

Gol i dwie asysty Lewandowskiego w meczu z Betisem

FC Barcelona udanie wznowiła rozgrywki ligi hiszpańskiej po przerwie reprezentacyjnej. Zespół ten przed własną publicznością nie dał żadnych szans groźnemu Betisowi Sewilla. Od pierwszej minuty zarysowała się przewaga gospodarzy. W 25. minucie bramkę w debiucie zdobył Joao Felix. Siedem minut później było już 2:0. Robert Lewandowski wyszedł do prostopadłego podania od Andreas Christensen i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali. To dla niego trzecia bramka w obecnych rozgrywkach La Liga. Do przerwy było 2:0.

Po przerwie przewaga FC Barcelony jeszcze wzrosła. W 62. minucie bramkę uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Feran Torres. Cztery minuty później było już 4:0. Robert Lewandowski wystawił przed polem karnym piłkę Raphinhi, a ten uderzył nie do obrony. W 81. minucie Polak zanotował kolejną asystę. Tym razem dograł do Joao Cancelo, a ten popisał się świetną akcją indywidualną i precyzyjnym strzałem. Robert Lewandowski zagrał pełne 90 minut, a Barcelona efektownie wygrała 5:0 i naciska na Real Madryt. Kolejny mecz w lidze hiszpańskiej FC Barcelona rozegra 23 września, gdy ponownie przed własną publicznością zmierzy się z Celtą Vigo.

FC Barcelona – Real Betis 5:0 (2:0)

We wtorek mecz w Lidze Mistrzów

Już w najbliższy wtorek FC Barcelona z Robertem Lewandowskim w składzie rozpocznie rozgrywki Ligi Mistrzów. Na początek czeka ją teoretycznie łatwe zadanie i mecz domowy z belgijskim Royal Antwerp FC. Zdecydowanym faworytem do zwycięstwa są mistrzowie Hiszpanii i liczymy na to, że już w pierwszej kolejce Robert Lewandowski otworzy swój dorobek strzelecki w tym sezonie Ligi Mistrzów. Początek meczu o 21.