Legia Warszawa w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaLegia Warszawa w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy

Piłkarze Legii Warszawa po wyrównanym dwumeczu z duńskim FC Midtjylland awansowali do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Przed własną publicznością wicemistrzowie Polski byli skuteczniejsi w serii rzutów karnych. Wcześniej w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Awans Legii sprawił, że w fazie grupowej europejskich pucharów w sezonie 2023/24 będziemy oglądać dwie polskie drużyny. W Lidze Europy zagra Raków Częstochowa.

Wyrównany bój i awans po rzutach karnych

Pierwszy mecz w Danii zakończył się remisem 3:3 i nie brakowało w nim zwrotów akcji. Losy awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy miały rozstrzygnąć się dopiero w Warszawie. Początek meczu był spokojny i żadna z drużyn nie chciała się otworzyć. Na klarowne sytuacje musieliśmy czekać aż do doliczonego czasu gry pierwszej odsłony. Wówczas przycisnęli gracze FC Midtjylland. Na szczęście dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Kacper Tobiasz i do przerwy było 0:0

Po zmianie stron zaatakowała Legia. Najpierw w 49. minucie tuż obok słupa strzelił Josue. Bramka dla wicemistrzów Polski padła cztery minuty później. Dobrze dośrodkował Paweł Wszołek, a piłkę w bramce po pięknym strzale głową umieścił Tomas Pekhart. Podopieczni Kosty Runjaicia zbliżyli się do awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Niestety w 70. minucie było już 1:1. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Paulinho, piłka odbiła się jeszcze od Rafała Augustyniaka i od słupka i wpadła do siatki Legii. Później oba zespoły miały jeszcze swoje klarowne sytuacje, jednak zabrakło skuteczności. Doszło do dogrywki. W niej oba zespoły postawiły na spokojną grę i doszło do serii rzutów karnych. Długo czekaliśmy na pierwszy błąd. Bohaterem okazał się być Kacper Tobiasz, który w szóstej kolejce obronił jedenastkę wykonywaną przez Stefana Gartenmanna i zapewnił Legii awans

Legia Warszawa – FC Midtjylland 1:1 (1:1, 0:0) k. 6:5

Kiedy losowanie fazy grupowej LKE?

Losowanie fazy grupowej Ligi Konferencji Europy odbędzie się w piątek 1 września o 14:30 w Monako. Legia Warszawa znajduje się w trzecim koszyków. Oznacza to, że może trafić m.in. na takie drużyny jak: Eintracht Frankfurt, Fenerbahce Stambuł, LOS Lille, Aston Villa czy też Fiorentina. Mecze fazy grupowej rozgrywane będą od 21 września do 14 grudnia.