Młodzi Polacy pokonali 2:0 Szwedów w meczu towarzyskim kadr u-19

Strona głównaPiłka nożnaMłodzi Polacy pokonali 2:0 Szwedów w meczu towarzyskim kadr u-19

Za nami kolejny dobry mecz młodych polskich piłkarzy. Tym razem kadra u-19 prowadzona przez Wojciecha Kobeszkę wygrała 2:0 z rówieśnikami ze Szwecji. Spotkanie odbyło się w ramach turnieju towarzyskiego Nordic Tournament w duńskim Vildbjerg. Polacy po wygranej ze Szwedami zajęli w nim trzecie miejsce. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Junior Nsangou i Mateusz Kowalski. Trener Wojciech Kobeszko skorzystał z okazji i przeprowadził przegląd kadr.

Wygrany mecz o trzecie miejsce w Nordic Tournament

Młodzi Polacy w ostatnich dniach brali udział w turnieju towarzyskim Nordic Tournament w Danii. W pierwszym meczu po wyrównanej grze ulegli gospodarzem 0:1. W niedzielę w meczu o trzecie miejsce rywalizowali z młodymi Szwedami, którzy wcześniej przegrali z rówieśnikami z Czech. Spotkanie odbyło się w miejscowości Vildbjerg. Podopieczni Wojciecha Kobeszko zagrali bardzo dobrze i w pełni zasłużenie pokonali 2:0 reprezentację Trzech Koron

Już w pierwszej połowie biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 1:0. W 38. minucie bramkarza rywali pokonał Junior Nsangou, który na co dzień gra i trenuje w angielskim Blackburn Rovers. Po przerwie wynik na 2:0 ustalił Mateusz Kowalski z włoskiem Parmy. Trener Wojciech Kobeszko od niedawna prowadzi reprezentację Polski u-19. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Brosza, który nie przedłużył kontraktu z PZPN. Nowy szkoleniowiec turniej w Danii wykorzystał do zrobienia przeglądu kadr przed meczami eliminacji Mistrzostw Europu u-19, które biało-czerwoni rozegrają już w październiku.

Polska u-19 – Szwecja u-19 2:0 (1:0)

Mecze eliminacyjne w październiku

Przed reprezentacją Polski u-19 w piłce nożnej pracowity październik. W dniach 11-17 października wezmą udział w I rundzie kwalifikacji mistrzostw Europy. Tam biało-czerwoni będą rywalizowali z drużynami Niemiec, Kazachstanu i Macedonii Północnej. Przed podopiecznymi Wojciecha Kobeszko trudne zadanie, jeżeli chcą awansować do turnieju głównego.