Polacy wygrali turniej Amp Futbol Cup w Warszawie

Strona głównaPiłka nożnaPolacy wygrali turniej Amp Futbol Cup w Warszawie

Reprezentanci Polski zwyciężyli w turnieju Amp Futbol Cup rozgrywanym na stadionie Hutnika Warszawa. Biało-czerwoni w decydującym meczu bezbramkowo zremisowali z Anglikami, dzięki czemu zapewnili sobie tytuł. Wcześniejsze trzy mecze wygrali i w klasyfikacji wyprzedzili Anglików zaledwie o jedną bramkę. Podczas zawodów doszło do historycznego momentu i pierwszego międzypaństwowego meczu reprezentacji Polski kobiet w amp futbolu. Polki wygrały 1:0 z Amerykankami. 

Piąte zwycięstwo w Amp Futbol Cup na koncie Polaków

W tym roku Polacy celowali w piąte zwycięstwo w prestiżowych zawodach Amp Futbol Cup w Warszawie. Już tradycyjnie w stawce pojawiły się mocne reprezentacje, w tym przede wszystkim Anglicy. Polacy na otwarcie zmagań rywalizowali ze Stanami Zjednoczonymi i wygrali 2:0 po bramkach Krzysztofa Wrony i Jakuba Kożucha. W drugim meczu naszymi rywalami byli Japończycy. Mecz ponownie zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść Polaków. Do siatki trafiali Dominik Abramczyk i Kamil Grygiel. 

Drugiego dnia zmagań biało-czerwoni rozpoczęli od starcia z Kostaryką. Oglądaliśmy w nim popis naszych reprezentantów. Skończyło się 4:0 po trafieniach: Mateusza Warakomskiego, Bartosza Łastowskiego, Dominika Abramczyka i Jakuba Kożucha. Polacy do ostatniego meczu turnieju z Anglikami przystępowali jako liderzy Amp Futbol Cup. Do wygrania w turnieju wystarczał im remis. Ostatecznie w decydującym starciu padł bezbramkowy remis. Polacy w całym turnieju nie stracili żadnej bramki i sięgnęli po piąte zwycięstwo w Amp Futbol Cup w historii. 

Historyczny mecz kobiecej reprezentacji 

W trakcie Amp Futbol Cup w Warszawie doszło do historycznej chwili. Po raz pierwszy rozegrano międzypaństwowy mecz kobiet. Reprezentacja Polski mierzyła się w nim z drużyną Stanów Zjednoczonych. Biało-czerwone wygrały 1:0. Autorką historycznego gola była Marta Rumińska. W ten sposób zarówno ona, jak i jej koleżanki z reprezentacji na zawsze zapisały się w historii kobiecego amp futbolu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...