Robert Lewandowski z setną bramką w europejskich pucharach

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąRobert Lewandowski z setną bramką w europejskich pucharach

Robert Lewandowski zdobył swoją setną bramkę w europejskich pucharach. Napastnik FC Barcelony wpisał się na listę strzelców w domowym meczu z Royal Antwerp FC, który zakończył się wynikiem 5:0. Dla kapitana reprezentacji Polski to także 92. gol w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Pod tym względem ustępuje tylko Portugalczykowi Cristiano Ronaldo i Argentyńczykowi Leo Messiemu.

Kolejny świetny mecz Barcelony

Za nami kolejny świetny mecz FC Barcelony, a jednym z architektów wysokiego zwycięstwa był Robert Lewandowski. Mistrzowie Hiszpanii byli faworytami meczu z belgijskim Royal Antwerp FC. Udowadniali to od pierwszej minuty. Już w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Joao Felix. Osiem minut później było już 2:0. Do siatki trafił Robert Lewandowski. Polak wykorzystał dośrodkowanie Felixa i bez większych problemów pokonał bramkarza rywali. Jeszcze przed przerwą było 3:0, gdy piłę do własnej bramki skierował Jelle Bataille.

Po przerwie FC Barcelona się nie zatrzymała. W drugiej połowie bramki zdobyli jeszcze Gavi i Joao Felix. Mecz zakończył się przekonującym zwycięstwem 5:0, a Robert Lewandowski zagrał pełne 90 minut. Polak miał jeszcze jedną dogodną okazję, której nie wykorzystał. W drugim meczu grupy H FC Porto wygrało 3:1 na wyjeździe z Szachtarem Donieck. Barcelona kolejny mecz w Lidze Mistrzów rozegra 4 października. Zagra wtedy na wyjeździe w FC Porto.

FC Barcelona – Royal Antwerp FC 5:0 (3:0)

Lewandowski w elitarnym gronie

Robert Lewandowski we wtorek strzelił swojego setnego gola w europejskich pucharach. Dokonał tego jako trzeci piłkarz w historii. Wcześniej sztuka ta udała się tylko Cristiano Ronaldo i Leo Messiemu. Na dorobek kapitana reprezentacji Polski składają się: 92 bramki w Lidze Mistrzów oraz 8 trafień w Lidze Europy (poprzednio Puchar UEFA). Bramki zdobywał dla: Lecha Poznań, Borussii Dortmund, Bayernu Monachium i FC Barcelony. Z pewnością nasz napastnik nie powiedział ostatniego słowa i jeszcze w tych rozgrywkach Ligi Mistrzów będzie chciał poprawić ten wynik.