STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Różnica klas. Polska wygrała 11:0 z Arabią Saudyjską

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaFutsalRóżnica klas. Polska wygrała 11:0 z Arabią Saudyjską

Reprezentacja Polski w futsalu pokonała aż 11:0 Arabię Saudyjską w swoim ostatnim sprawdzianie przed barażami o awans na mistrzostwa świata. Polscy futsaliści od początku do końca dominowali i odnieśli przekonujące zwycięstwo. Spotkanie rozegrano w Kołobrzegu. Dwa dni wcześniej w Koszalinie biało-czerwoni wygrali z tym samym rywalem 4:1. W kwietniu podopieczni Błażeja Korczyńskiego rozegrają baraż z Chorwatami. 

Wielkie strzelanie w Kołobrzegu. Wysokie zwycięstwo Polaków

W ramach ostatniego sprawdzianu przed barażami o awans do mistrzostw świata Polacy rozegrali dwumecz towarzyski z Arabią Saudyjską. W piątek 2 lutego w Koszalinie biało-czerwoni wygrali 4:1. Po dwóch dniach w Kołobrzegu przewaga Polaków była jeszcze bardziej widoczna. Już do przerwy biało-czerwoni prowadzili 4:0. Wynik spotkania otworzył Sebastian Szadurski, a później efektownym hattrickiem popisał się Michał Marek. 

Po zmianie stron przewaga Polaków tylko rosła. Na kolejną bramkę czekaliśmy jednak aż do 28. minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Michał Kubik. Chwilę później było 6:0 po samobójczej bramce Nawafa Al-Arwana. W ostatnich dziesięciu minutach meczu Polacy dołożyli jeszcze pięć trafień. Ponownie na listę wpisali się Michał Kubik oraz Sebastian Szadurski. Do tego dublet dołożył Jakub Raszkowski, a wynik na 11:0 w ostatniej minucie meczu ustalił Bartłomiej Nawrat. W ten sposób Polacy odnieśli efektowne i przekonujące zwycięstwo nad niżej notowanym rywalem. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego w dobrych nastrojach przystąpią do dwumeczu barażowego o awans na mistrzostwa świata. 

Polska – Arabia Saudyjska 11:0 (4:0)

Czas na kluczowy dwumecz barażowy

Teraz przed Polakami najważniejsze wyzwanie. W kwietniu zmierzą się w dwumeczu barażowym z Chorwatami. Stawką tego pojedynku będzie awans na mistrzostwa świata. Jeżeli biało-czerwoni pokonają swoich rywali, to dopiero po raz drugi w historii zagrają na imprezie tej rangi. Polska drużyna była blisko bezpośredniego awansu, jednak w ostatniej kolejce grupy elitarnej przegrała u siebie 3:5 z Ukrainą i spadła do baraży. Mecze z Chorwatami odbędą się kolejno 8 i 17 kwietnia. Gospodarzem pierwszego spotkania jest Polska. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...