Dobry mecz Polaków. Pokonali 4:1 Arabię Saudyjską

Strona głównaPiłka nożnaFutsalDobry mecz Polaków. Pokonali 4:1 Arabię Saudyjską

Reprezentacja Polski w futsalu pokonała 4:1 Arabię Saudyjską w Koszalinie. Dla Polaków do przedostatni mecz towarzyski przed barażami o mistrzostwa świata. Biało-czerwoni od początku byli zespołem zdecydowanie lepszym i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Na listę strzelców wpisali się: Piotr Skiepko, Kacper Sendlewski, Mikołaj Zastawnik i Michał Kubik. Kolejny mecz towarzyski podopieczni Błażeja Korczyńskiego rozegrają 4 lutego w Kołobrzegu, gdy ponownie zmierzą się z Arabią Saudyjską.

Pewne zwycięstwo Polaków

Biało-czerwoni byli o włos od bezpośredniego awansu do mistrzostw świata w futsalu. Niestety szansę stracili w ostatnim meczu fazy grupowej. Przyjdzie im grać w barażach, gdzie rywalizować będą z Chorwatami. W ramach przygotowań rozgrywają dwumecz towarzyski z Arabią Saudyjską. Mecz w Koszalinie rozpoczął się bardzo dobrze, ponieważ już w szóstej minucie prowadziliśmy po bramce Piotra Skiepko. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron rozwiązał się worek z bramkami. Na 2:0 trafił Kacper Sendlewski. Wówczas rywale odpowiedzieli bramką kontaktową. Jej autorem był Fahd Al-Juhani. Pod koniec meczu podopieczni Błażeja Korczyńskiego wykorzystali to, że rywale szukali bramki wyrównującej. W ostatnich minutach do siatki trafili Mikołaj Zastawnik i Michał Kubik. Dzięki temu biało-czerwoni odnieśli przekonujące zwycięstwo 4:1. To dobry prognostyk przed barażami. Drugi mecz z Arabią Saudyjską odbędzie się w niedzielę 4 lutego w Kołobrzegu. Początek o godzinie 16.

Polska – Arabia Saudyjska 4:1 (1:0)

Kiedy baraże o awans na mistrzostwa świata?

Polacy bardzo długo pozostawali w grze o bezpośredni awans na mistrzostwa świata. W grupie elitarnej z Serbią, Ukrainą i Belgią prowadzili do ostatniej kolejki. Ostatecznie po domowej porażce 3:5 z Ukrainą zajęli drugie miejsce. W barażach rywalizować będą z Chorwatami. Mecze odbędą się 8 i 17 kwietnia. Jeżeli Polacy awansują, to powtórzą swój sukces z 1992 roku w Hongkongu. Dotychczas to jedyny start biało-czerwonych na mistrzostwach świata w futsalu.