STS KOD PROMOCYJNY

Ewa Pajor zawodniczką Barcelony!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąEwa Pajor zawodniczką Barcelony!

Najlepsza polska zawodniczka dołączyła do „Dumy Katalonii”. W poprzednich latach była zawodniczką Wolfsburga. Po ośmiu latach zdecydowała się na zmianę pracodawcy.

Wiele sukcesów

Polka przez dziewięć lat, podczas których występowała na niemieckich boiskach potrafiła osiągać niezwykłe wyniki. Trzy razy grała w finale Ligi Mistrzyń, jednak bez końcowego triumfu. Ma na swoim koncie dziewięć Pucharów Niemiec i pięć mistrzostw Krajowych. Dodatkowo dwa razy była najlepszą strzelczynią Bundesligi.

Od kilku miesięcy mówiło się o jej przenosinach. W kwietniu pojawiły się informacje o zainteresowaniu ze strony zespołu z Barcelony. Wcześniej przekaz medialny mówił choćby o zainteresowaniu ze strony klubów z Anglii (Manchester United) czy Francji (PSG).

Solidny zarobek

Pajor będzie mogła pochwalić się nie tylko grą dla jednej z najlepszych kobiecych drużyn na świecie, ale i ogromnymi zarobkami. Media podają, że Pajor może zainkasować nawet pół miliona euro za sezon gry w Barcelonie. To duże pieniądze jak na warunki kobiecej piłki nożnej. Teraz czekają ją nowe wyzwania i walka o zwycięstwo w Lidze Mistrzyń.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...