Strona głównaPiłka nożnaWielkie emocje i niewykorzystana szansa Polaków. Kadra U-19 zremisowała 3:3 z Niemcami

Reprezentacja Polski U-19 zremisowała 3:3 z rówieśnikami z Niemiec i straciła szanse na awans na mistrzostwa Europy. Polacy trzykrotnie wychodzili na prowadzenie w tym meczu, jednak rywale zawsze doprowadzali do wyrównania. Ostatecznie Polacy zajęli trzecie miejsce w grupie eliminacyjnej za Niemcami i drużyną Macedonii Północnej. Szkoda niewykorzystanej szansy, ponieważ awans był blisko. Zdecydowała porażka w pierwszym meczu z Macedończykami.

Ambitna walka biało-czerwonych w meczu o wszystko

Przed meczem z Niemcami młodzi Polacy byli w bardzo trudnym położeniu. Musieli wygrać i liczyć na korzystne rozstrzygnięcie w drugim spotkaniu. Niestety nie udało się spełnić tego pierwszego warunku. Podopieczni Wojciecha Kobeszko zagrali bardzo ambitnie, jednak to nie wystarczyło. Już w 14. minucie objęliśmy prowadzenie za sprawą Juniora Nsangou, który wykorzystał rzut karny. Kilka minut później do remisu doprowadził Maurice Krattenmacher. Do przerwy jednak to Polacy prowadzili 2:1. W 24. minucie bramkę zdobył Dawid Drachal. W równolegle rozgrywanym meczu Kazachstan nieoczekiwanie prowadził 1:0 z Macedonią Północną i wszystko układało się po myśli biało-czerwonych.

Niestety w drugiej połowie to się zmieniło. W 59. minucie do wyrównania doprowadził Dżenan Pejcinović. Polacy się nie załamali i na kilkanaście minut przed końcem meczu znów wyszli na prowadzenie. Drugą bramkę w tym meczu zdobył Dawid Drachal. Sześć minut później odpowiedział Dżenan Pejcinović i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Polacy do ostatnich sekund walczyli o zwycięstwo, jednak się nie udało. Szkoda niewykorzystanej szansy, ponieważ wygrana z faworyzowanymi Niemcami była o włos.

Polska U-19 – Niemcy U-19 3:3 (2:1)

Nie będzie awansu

Polacy jako gospodarze turnieju eliminacyjnego zawiedli. Awans przegrali w pierwszym meczu, gdy nieoczekiwanie przegrali 0:2 z Macedonią Północną. W drugim meczu Polacy wygrali pewnie z Kazachstanem. Aby zachować szanse na awans, musieli wygrać z Niemcami. Niestety zremisowali 3:3, a Macedończycy w równolegle rozgrywanym spotkaniu zremisowali 1:1 z Kazachstanem. W konsekwencji biało-czerwoni zajęli dopiero trzecie miejsce w grupie. Awans wywalczyli Niemcy i Macedończycy.