Wielkie emocje i ważne zwycięstwo Constractu Lubawa w futsalowej Lidze Mistrzów

Strona głównaPiłka nożnaFutsalWielkie emocje i ważne zwycięstwo Constractu Lubawa w futsalowej Lidze Mistrzów

Mistrzowie Polski Constract Lubawa po niesamowitym meczu wygrali 9:7 z MNK Futsal Dinamo w II fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zespól z Lubawy do przerwy prowadził już 8:3, jednak w końcówce dał się zbliżyć rywalom na jedną bramkę. Na szczęście mistrzowie Polski wytrzymali próbę nerwów i wygrali. W piątek 27 października zagrają ze szwedzkim Örebro SK Futsal i powalczą o awans do Elite Round Ligi Mistrzów.

Znakomita gra mistrzów Polski do przerwy

Spotkanie rozgrywane na turnieju w Zagrzebiu miało niecodzienny przebieg. Doskonale weszli w nie gracze Constractu Lubawa. Podopieczni Dawida Grubalskiego w pierwszej minucie prowadzili już 3:0. Najpierw piłkę do własnej siatki skierował Kristijan Postružin, a następnie dwa trafienia zanotował Jakub Raszkowski. Minutę później było już 4:0 po golu Claudinho. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Constractu na 5:0 w szóstej minucie gry. Po niewiele ponad 10. minutach gry było już 6:0, gdy na listę strzelców wpisał się Tomasz Kriezel. Mistrzowie Polski wysoko prowadzili i wydawało się, że mogą być pewni zwycięstwa. Do przerwy ostatecznie było 8:3. Dla Constractu strzelali jeszcze Adriano Lemos i Maciej Jankowski, a dla gospodarzy dwukrotnie Kristijan Postružin oraz Luka Perić.

Nieoczekiwane nerwy w końcówce meczu

Niestety po przerwie coś w grze Constractu Lubawa się załamało, a gospodarze złapali wiatr w żagle. W 29. minucie strzelili na 4:8, gdy ponownie na listę strzelców wpisał się Kristijan Postružin. Niestety w 34. minucie z czerwoną kartką boisko opuścił Adriano Lemos. Chorwaci wykorzystali przewagę i szybko zdobyli trzy bramki. Najpierw trafił Kristian Čekol, a później dwukrotnie Filip Novak. Zrobiło się 7:8 i zostały trzy minuty do końca. Mistrzowie Polski do końca drżeli o wynik. Ostatecznie tuż przed końcem meczu wynik na 9:7 ustalił Paweł Kaniewskii Constract Lubawa odniósł ważne zwycięstwo, które utrzymuje zespół w grze o awans.

MNK Futsal Dinamo – Constract Lubawa 7:9 (3:8)

Spore szanse na awans do Elite Round Ligi Mistrzów

Gracze z Lubawy ostatni mecz w Zagrzebiu rozegrają w piątek 27 października. Wówczas zagrają outsiderem grupy szwedzkim Örebro SK Futsal. Do tej pory zespół ten przegrał dwa mecze i ma bilans bramkowy 3:15. Spodziewamy się wysokiego zwycięstwa Constractu. Z perspektywy polskiego zespołu ważne rzeczy będą działy się w drugim meczu. Jeżeli MNK Futsal Dinamo pokona MF Titograd Podgorica i lubawianie pokonają Szwedów, to mistrzowie Polski awansują do Elite Round Ligi Mistrzów. Jeżeli wygrają Constract i MF Titograd to decydować będzie bilans bramkowy, ponieważ w bezpośrednim meczu tych drużyn było 4:4.