Zwycięski debiut Probierza. Polacy wygrali 2:0 na Wyspach Owczych

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiZwycięski debiut Probierza. Polacy wygrali 2:0 na Wyspach Owczych

Michał Probierz w swoim debiucie poprowadził Polaków do wyjazdowej wygranej 2:0 z Wyspami Owczymi. Biało-czerwoni odnieśli pewne zwycięstwo i przełamali serię trzech wyjazdowych porażek z rzędu. Michał Probierz zaskoczył składem, a na boisku od pierwszych minut pojawili się debiutujący Patryk Peda i Patryk Dziczek. Bramki zdobyli Sebastian Szymański i Adam Buksa. Polacy pozostają w grze o awans na mistrzostwa Europy 2024.

Pewne zwycięstwo Polaków

Polacy polecieli na Wyspy Owcze po pewne zwycięstwo. Michał Probierz zaskoczył składem. Od pierwszej minut na środku obrony pojawił się Patryk Peda z włoskiego SPAL. To pierwszy piłkarz z trzeciego poziomu rozgrywek, który zagrał w kadrze. W środku pola pojawił się debiutant Patryk Dziczek, a obok niego zagrał Bartosz Slisz. Już w 4. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Sebastian Szymański wykorzystał dogranie Piotra Zielińskiego i strzałem sprzed pola karnego wyprowadził Polaków na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wydawaliśmy się kontrolować grę, jednak brakowało konkretów.

Po zmianie stron rywale szybko obejrzeli czerwoną kartkę. Z boiska wyleciał Hordur Askham, który tuż przed polem karnym faulował Arkadiusza Milika. Strzał Piotra Zielińskiego z rzutu wolnego minimalnie chybił celu. W 59. minucie na boisku pojawił się Adam Buksa, który zmienił Arkadiusz Milika. Kilka minut później zawodnik ten wykorzystał dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego i strzałem głową podwyższył prowadzenie na 2:0. Pod koniec meczu oglądaliśmy trzeci debiut w kadrze, gdy na ostatnie 10 minut pojawił się Jakub Piotrowski. Polacy wygrali 2:0, a Michał Probierz zaliczył zwycięski debiut w roli selekcjonera

Wyspy Owcze – Polska 0:2 (0:1)

Albania zagrała dla biało-czerwonych

Zwycięstwo na Wyspach Owczych sprawia, że Polacy pozostają w grze o awans na mistrzostwa Europy 2024. Duża w tym zasługa Albańczyków, którzy zagrali dla Polaków i przed własną publicznością pokonali 3:0 Czechów. Jeżeli biało-czerwoni do końca eliminacji wygrają z Mołdawią i Czechami, to zapewnią sobie przepustkę na EURO. Oba spotkania zostaną rozegrane w Warszawie. Najbliższe z nich już w niedzielę 15 października z Mołdawią. Liczymy na kolejne pewne zwycięstwo biało-czerwonych.