STS KOD PROMOCYJNY

Bartosz Kurek mistrzem Japonii. Został MVP całego sezonu i finału

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaBartosz Kurek mistrzem Japonii. Został MVP całego sezonu i finału

Bartosz Kurek w efektowny sposób poprowadził zespół Wolfdogs Nagoya do mistrzostwa Japonii w siatkówce. Drużyna Polaka w wielkim finale pokonała 3:0 Suntory Sunbirds, czyli mistrzów z dwóch ostatnich sezonów. Bartosz Kurek zdobył w tym meczu aż 32 punkty i był zdecydowanie najlepszym siatkarzem na boisku. Po finale odebrał nagrody dla MVP całego sezonu oraz MVP meczu o złoto. To kolejny sukces w karierze utytułowanego Polaka. 

Najlepszy z najlepszych 

Podsumowując cały sezon w lidze japońskiej, Bartosz Kurek był zdecydowanie najlepszym siatkarzem. Lider Wolfdogs Nagoya prowadził zespół do kolejnych zwycięstw. Najpierw drużyna ta wygrała długi sezon zasadniczy. Dzięki temu awansowała do grupy mistrzowskiej liczącej cztery zespoły. Tam Wolfdogs Nagoya wygrało 2 z 3 meczów i awansowało do wielkiego finału. Przeciwnikiem zespołu Bartosza Kurka byli mistrzowie z dwóch ostatnich sezonów Suntory Sunbirds. 

Polak doskonale wszedł w mecz finałowy i rozdawał w nim karty. Na przestrzeni trzech setów zdobył aż 32 punkty, w tym 27 skutecznymi atakami. W tym aspekcie gry grał na skuteczności 60%. Do tego dorzucił asa serwisowego i cztery skuteczne bloki. To trzeci sezon Bartosza Kurka w Japonii i dopiero pierwsze mistrzostwo kraju. Wcześniej udało mu się sięgnąć po krajowy puchar. Teraz w końcu przyszło to najważniejsze trofeum. 

Suntory Sunbirds – Wolfdogs Nagoya 0:3 (23:25, 18:25, 24:26)

Masa indywidualnych nagród 

Dobra dyspozycja Bartosza Kurka nie przeszła bez echa. Polak został wybrany najlepszym zawodnikiem całego sezonu zasadniczego. Wybrano go również MVP meczu finałowego. Tym samym sięgnął po najważniejsze indywidualne trofea w tym sezonie. Do bogatej kolekcji sukcesów dopisał kolejne mistrzostwo kraju. Potwierdził dobrą dyspozycję i liczymy na to, że przełoży się to również na jego występy w reprezentacji narodowej. Przed Polakami wymagający sezon z Ligą Narodów i Kwalifikacjami Olimpijskimi. Kadra Nikoli Grbicia wciąż zaliczana jest do najlepszych na świecie, a Bartosz Kurek jest jej pierwszoplanową postacią. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...