Bartosz Kurek mistrzem Japonii. Został MVP całego sezonu i finału

Strona głównaSiatkówkaBartosz Kurek mistrzem Japonii. Został MVP całego sezonu i finału

Bartosz Kurek w efektowny sposób poprowadził zespół Wolfdogs Nagoya do mistrzostwa Japonii w siatkówce. Drużyna Polaka w wielkim finale pokonała 3:0 Suntory Sunbirds, czyli mistrzów z dwóch ostatnich sezonów. Bartosz Kurek zdobył w tym meczu aż 32 punkty i był zdecydowanie najlepszym siatkarzem na boisku. Po finale odebrał nagrody dla MVP całego sezonu oraz MVP meczu o złoto. To kolejny sukces w karierze utytułowanego Polaka. 

Najlepszy z najlepszych 

Podsumowując cały sezon w lidze japońskiej, Bartosz Kurek był zdecydowanie najlepszym siatkarzem. Lider Wolfdogs Nagoya prowadził zespół do kolejnych zwycięstw. Najpierw drużyna ta wygrała długi sezon zasadniczy. Dzięki temu awansowała do grupy mistrzowskiej liczącej cztery zespoły. Tam Wolfdogs Nagoya wygrało 2 z 3 meczów i awansowało do wielkiego finału. Przeciwnikiem zespołu Bartosza Kurka byli mistrzowie z dwóch ostatnich sezonów Suntory Sunbirds. 

Polak doskonale wszedł w mecz finałowy i rozdawał w nim karty. Na przestrzeni trzech setów zdobył aż 32 punkty, w tym 27 skutecznymi atakami. W tym aspekcie gry grał na skuteczności 60%. Do tego dorzucił asa serwisowego i cztery skuteczne bloki. To trzeci sezon Bartosza Kurka w Japonii i dopiero pierwsze mistrzostwo kraju. Wcześniej udało mu się sięgnąć po krajowy puchar. Teraz w końcu przyszło to najważniejsze trofeum. 

Suntory Sunbirds – Wolfdogs Nagoya 0:3 (23:25, 18:25, 24:26)

Masa indywidualnych nagród 

Dobra dyspozycja Bartosza Kurka nie przeszła bez echa. Polak został wybrany najlepszym zawodnikiem całego sezonu zasadniczego. Wybrano go również MVP meczu finałowego. Tym samym sięgnął po najważniejsze indywidualne trofea w tym sezonie. Do bogatej kolekcji sukcesów dopisał kolejne mistrzostwo kraju. Potwierdził dobrą dyspozycję i liczymy na to, że przełoży się to również na jego występy w reprezentacji narodowej. Przed Polakami wymagający sezon z Ligą Narodów i Kwalifikacjami Olimpijskimi. Kadra Nikoli Grbicia wciąż zaliczana jest do najlepszych na świecie, a Bartosz Kurek jest jej pierwszoplanową postacią. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....