Jastrzębski Węgiel bliżej mistrzostwa Polski. Cenna wygrana z ZAKSĄ

Strona głównaSiatkówkaJastrzębski Węgiel bliżej mistrzostwa Polski. Cenna wygrana z ZAKSĄ

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla są bardzo blisko sprawienia małej niespodzianki i zostania mistrzami Polski w sezonie 2022/23. W drugim meczu serii finałowej pokonali 3:1 na wyjeździe ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i prowadzą już 2:0. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych spotkań. Podopieczni Marcelo Mendeza zagrali znakomicie i zasłużenie wygrali. Trzeci mecz serii finałowej odbędzie się 10 maja i gospodarzem będzie Jastrzębski Węgiel.

Pierwszy set dla ZAKSY

Po pierwszym przegranym meczu obrońcy tytułu nie mogli już sobie pozwolić na żadną wpadkę. Od początku oglądaliśmy wyrównane zawody. Lepiej rozpoczęli je siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy wygrali pierwszego seta 26:24. Cała partia toczyła się punkt za punkt, jednak w końcówce więcej koncentracji i skuteczności zachowali gospodarze. Wydawało się, że podopieczni Tuomasa Sammelvuo pójdą za ciosem i będą chcieli wyrównać stan finałowej rywalizacji. Tak się jednak nie stało.

Koncert Jastrzębskiego i zasłużona wygrana

Od drugiego seta oglądaliśmy prawdziwy koncert w wykonaniu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Drugi set miał bardzo podobny przebieg do pierwszego i znów gra toczyła się punkt za punkt. Końcówka należała jednak do gości, którzy zanotowali serię czterech punktów zdobytych z rzędu i wygrali 25:22. Trzeci set to już prawdziwa deklasacja. Podopieczni Marcelo Mendeza w pełni kontrolowali jego przebieg i wygrali aż 25:15. W Kędzierzynie-Koźlu zapachniało małą niespodzianką. Kolejna partia niewiele zmieniła i znów wyraźnie lepsi byli goście. Tym razem wygrali 25:19 i całe spotkanie zakończyli 3:1. Dzięki temu prowadzą w serii finałowej 2:0 i za kilka dni przed własną publicznością mogą przypieczętować zdobycie tytułu mistrzów Polski. Znakomite zawody rozegrał Tomasz Fornal, który został wybrany MVP meczu.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 1:3 (26:24, 22:25, 15:25, 19:25)

Wyrównana walka o brąz

O brązowy medal walczą siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie oraz Asseco Resovii Rzeszów. Po dwóch meczach stan tej rywalizacji jest wyrównany. W sobotę w Zawierciu lepsi okazali się rzeszowianie, którzy wygrali 3:1. Trzeci mecz w serii zaplanowano na 9 maja w Rzeszowie.