Jastrzębski Węgiel z Superpucharem Polski. ZAKSA pokonana

Strona głównaSiatkówkaJastrzębski Węgiel z Superpucharem Polski. ZAKSA pokonana

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po raz drugi z rzędu sięgnęli po Superpuchar Polski. W wielkim finale rozgrywanym w Hali Globus w Lublinie po pięciosetowym pojedynku pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, czyli aktualnych mistrzów Polski. Spotkanie miało bardzo emocjonujący przebieg, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie lepsi okazali się gracze Jastrzębskiego i dołożyli kolejne trofeum do swojej kolekcji. Przed meczem uczczono pamięć zmarłego przed kilkoma dniami Tomasza Wójtowicza.

Niezwykle wyrównane starcie i gra set za set

Od początku meczu oglądaliśmy bardzo wyrównane starcie. Kibice zgromadzeni w Hali Globus nie mieli powodów do narzekania. Oba zespoły od lat należą do najlepszych w Polsce i kolejny raz potwierdziły to w meczu o Superpuchar Polski. W pierwszym secie lepiej prezentowała się drużyna ZAKSY, która w pewnym momencie wyszła już na prowadzenie sześcioma punktami. Było 23:17 oraz 24:19 i zanosiło się na gładkie zwycięstwo. Wówczas świetną serię zanotowali jastrzębianie, którzy doprowadzili do remisu. Końcówka należała jednak do ZAKSY i było 1:0 w setach. Drugi set to gra punkt za punkt od samego początku do końca. Ostatnie akcje to jednak trzy punkty z rzędu Jastrzębskiego Węgla, który wygrał 25:23 i w setach zrobiło się 1:1

Kolejne dwa sety nie były już tak wyrównane. Najpierw podrażniona ZAKSA zdominowała rywalizację w trzeciej partii. Kędzierzynianie prowadzili od początku do końca i ostatecznie seta wygrali aż 25:18. Wydawało się, że wygrają w czterech setach, ale wtedy przebudzili się ich rywale. Znaleźli receptę na dobrze dysponowanych rywali i wygrali 25:20. O losach trofeum miał zadecydować tie-break.

Jastrzębski lepszy w tie-breaku

Decydujący set ponownie był wyrównany. Z czasem jednak przewagę zaczęli zyskiwać siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy prowadzili już trzema punktami. Ostatecznie wykorzystali swoją pierwszą piłkę meczową i zakończyli partię 15:13, a cały mecz 3:2. Dzięki temu podopieczni Marcelo Mendeza zdobyli Superpuchar Polski drugi rok z rzędu. Zespól do zwycięstwa poprowadzili m.in.: Jurij Gladyr, Stephen Boyer, Benjamin Toniutti i Tomasz Fornal

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 2:3 (26:24 23:25, 25:18, 20:25, 13:15)