STS KOD PROMOCYJNY

Jastrzębski Węgiel wygrał turniej TAURON Giganci Siatkówki

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaJastrzębski Węgiel wygrał turniej TAURON Giganci Siatkówki

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali turniej TAURON Giganci Siatkówki, który w dniach 23-25 września rozegrany został w miejscowościach Milicz i Twardogóra. Tym samym polska drużyna obroniła tytuł zdobyty przed rokiem. Jastrzębianie zwycięstwo zapewnili sobie dwoma efektownymi zwycięstwami 3:0 z belgijskimi VC Greenyard Maaseik oraz Knack Volley Roeselare. Drugie miejsce zajęli siatkarze PGE Skry Bełchatów, którzy przegrali puchar słabszym bilansem setów 6:1. 

Jastrzębski wygrał turniej bez straty seta

Turniej TAURON Giganci Siatkówki rozgrywany był w formie ligowej tabeli, bez fazy pucharowej. Każdy z zespołów rozegrał po dwa spotkania. Były to mecze polsko-belgijskie. Najlepiej w takim formacie rozgrywek spisali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Zgodnie wygrali dwa mecze po 3:0 i bez straty seta zwyciężyli w turnieju. W pokonanym polu pozostawili kolejno belgijskie drużyny Knack Volley Roeselare oraz VC Greenyard Maaseik. Zdecydowanie większe problemy mieli z tą pierwszą drużyną. Każdy z trzech setów był bardzo wyrównany, a pierwszy zakończył się na przewagi. Łatwiejsze były drugie starcie VC Greenyard Maaseik, w którym jastrzębianie nie mieli większych problemów z szybkim zwycięstwem. 

Najbliższe dni będą kluczowe dla zespołu Jastrzębskiego Węgla. Nad drużyną wisi widmo zakazu transferowego nałożonego przez FIVB. Jeżeli nie zostanie zniesiony, to wicemistrzowie Polski mogą mieć problem z przystąpieniem do rozgrywek Plusligi. 

Drugie miejsce dla PGE Skry Bełchatów

Drugie miejsce w turnieju TAURON Giganci Siatkówki zajęli siatkarze PGE Skry Bełchatów. Przegrali puchar gorszym bilansem setów. Bełchatowianie także wygrali ona mecze, jednak w pierwszym starciu z VC Greenyard Maaseik stracili seta i wygrali 3:1. Drugi mecz z Knack Volley Roeselare wygrali pewnie 3:0. Większe problemy mieli tylko w drugim secie, gdy wygrali 25:23. Pozostałe dwa starcia były mniej wyrównane. Ostatecznie z bilansem setów 6:1 PGE Skra Bełchatów zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce w Twardogórze wywalczyła drużyna VC Greenyard Maaseik, a na czwartym miejscu znalazła się ekipa Knack Volley Roeselare. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...