Joanna Wołosz mistrzynią Włoch. Magdalena Stysiak ze srebrem

Strona głównaSiatkówkaJoanna Wołosz mistrzynią Włoch. Magdalena Stysiak ze srebrem

Polska rozgrywająca Joanna Wołosz wywalczyła piąte mistrzostwo Włoch z rzędu. Po emocjonującej serii finałowej jej Prosecco Doc Imoco Conegliano wygrało 3:2 z zespołem Vero Volley Monza. W decydującym spotkaniu było 3:1. Wicemistrzynią Włoch z Monzą została atakująca Magdalena Stysiak. Obie Polki w finałach pokazały się z bardzo dobrej strony.

Wyrównana walka o złoto

Faworytem do złota było Prosecco Doc Imoco Conegliano, które chciało zdobyć swój piąty tytuł z rzędu. Finał jednak od początku był bardzo wyrównany. Pierwszy mecz serii zakończył się zwycięstwem Conegliano 3:2. W dwóch kolejnych lepsza okazała się drużyna Vero Volley Monza. Najpierw u siebie wygrała 3:0, a następnie na wyjeździe 3:2 i zbliżyła się do tytułu. Czwarty mecz to jednak koncert mistrzyń, które na wyjeździe wygrały 3:0 i doprowadziły do remisu 2:2 w serii finałowej. O mistrzostwie Włoch miało zadecydować piąte spotkanie.

Decydujący mecz dla Wołosz

W decydującym meczu siatkarki Prosecco Doc Imoco Conegliano kontynuowały dobrą grę. Wpadkę zaliczyły tylko w pierwszym secie, który od początku rozgrywany był pod dyktando zawodniczek z Monzy. Pod koniec gospodynie nieco zmniejszyły straty, jednak i tak zakończyło się 23:25. Drugi set był niezwykle wyrównany. Gra toczyła się na przewagi i Conegliano wygrało 26:24. Porażka podłamała rywalki, co mistrzynie umiejętnie wykorzystały.

Trzeci i czwarty set od początku do końca rozgrywane były pod kontrolą Prosecco Doc Imoco Conegliano. Trzecia partia zakończyła się pewnym zwycięstwem 25:17. Nieco bardziej wyrównany był ostatni set, jednak ponownie skończył się pewnym zwycięstwem gospodyń 25:21. Dzięki temu Joanna Wołosz może cieszyć się z piątego tytułu mistrzowskiego z rzędu. Na koncie z Conegliano ma też pięć Superpucharów i wygraną w Lidze Mistrzyń. Dla Magdaleny Stysiak to drugi srebrny medal wywalczony z rzędu. Przed rokiem jej Vero Volley Monza również musiało uznać wyższość Conegliano. Obie Polki przez cały sezon należały do wyróżniających się siatkarek nie tylko w swoich zespołach, ale także w całych rozgrywkach.