Joanna Wołosz z Superpucharem Włoch i nagrodą MVP

Strona głównaSiatkówkaJoanna Wołosz z Superpucharem Włoch i nagrodą MVP

Reprezentantka Polski Joanna Wołosz po raz piąty z rzędu wywalczyła Superpuchar Włoch. Wspólnie z koleżankami z Prosecco Doc Imoco Conegliano pokonały 3:1 Igor Gorgonzola Novara. Kluczowe spotkanie o trofeum rozegrano we Florencji, a rozgrywająca reprezentacji Polski została wybrana MVP spotkania. Od kilku lat zawodniczki Conegliano to dominatorki na krajowym podwórku, a Joanna Wołosz jest ważnym punktem zespołu.

Spotkanie pod dyktando faworytek

W hali we Florencji spotkały się najlepsze drużyny włoskie ubiegłego sezonu. Siatkarki Prosecco Doc Imoco Conegliano to mistrzynie Włoch i zdobywczynie krajowego pucharu. Po drugiej stronie stanęły zawodniczki Igor Gorgonzola Novara, czyli finalistki Pucharu Włoch w ubiegłym sezonie. Zdecydowanymi faworytkami były siatkarki Conegliano z dobrze dysponowaną Joanną Wołosz na rozegraniu. Udowodniły to we Florencji i pewnie sięgnęły po kolejne trofeum do klubowej gabloty.

Pierwszy set spotkania był dość wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt, jednak ostatecznie górą były siatkarki Prosecco Doc Imoco Conegliano, które wygrały 25:23. Nieoczekiwany przebieg miała druga partia. Tym razem zdecydowanie lepiej weszły w nią rywalki. Prowadziły od początku do końca i po wygranej 25:17 doprowadziły do wyrównania w setach. Kolejne dwie partie to już pewna gra siatkarek Conegliano, które dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Trzeci i czwarty set zakończyły się wynikiem 25:17 i zespół Prosecco Doc Imoco Conegliano sięgnął po piąty Superpuchar Włoch z rzędu, a szósty w swojej historii

Joanna Wołosz MVP spotkania

Joanna Wołosz sięgnęła po piąty Superpuchar Włoch i wszystkie wywalczyła z obecnym zespołem. Rozgrywająca reprezentacji Polski w meczu o trofeum spisywała się znakomicie. Regularnie gubiła blok rywalek i zdobyła jeden punkt. Atakujące drużyny Prosecco Doc Imoco Conegliano nie miały problemów z kończeniem ataków po piłkach serwowanych przez Joannę Wołosz, która zaliczana jest do najlepszych rozgrywających na świecie. Polka zgarnęła statuetkę dla MVP spotkania o Superpuchar Włoch