STS KOD PROMOCYJNY

Katastrofa i wstydliwy set. Polki gorsze od Chinek

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówKatastrofa i wstydliwy set. Polki gorsze od Chinek

W drugim meczu turnieju Ligi Narodów siatkarek w Sofii reprezentantki Polski doznały wstydliwej porażki. Uległy 0:3 Chinkom, a w pierwszym secie udało się im zdobyć zaledwie 8 punktów. To najgorszy wynik biało-czerwonych od trzech lat i ich ówczesnej potyczki z siatkarkami z Korei Południowej. Tym samym Polki straciły szanse na awans do turnieju finałowego Ligi Narodów. Wydaje się, że tak słabo nie grały już od kilku lat, co może być pewnym powodem niepokoju. Reprezentacja Polski jest w fazie przebudowy po objęciu jej przez trenera Stefano Lavariniego. 

Pierwszy set do zapomnienia

Polskie siatkarki spotkanie rozpoczęły katastrofalnie. Pierwszy set pojedynku z Chinkami jest do zapomnienia. Nasze zawodniczki zdobyły w nim zaledwie 8 punktów. Nic nie funkcjonowało w grze biało-czerwonych tak jak miało, a po drugiej stronie były dobrze dysponowane Azjatki. Trener Stefano Lavarini próbował wpłynąć na swoje podopieczne podczas przerw na żądanie, jednak na nic to się zdało. Polki wyglądały tak, jakby pozostały w szatni i kompletnie nie były w stanie odpowiedzieć na grę Chinek. Porażka w secie 8:25 to powód do wstydu i wynik ten na pewno odbije się szerokim echem w światowym środowisku siatkarskim. 

Próba walki w dwóch kolejnych partiach

Dwa kolejne sety tego spotkania w wykonaniu reprezentantek Polski były zdecydowanie lepsze, jednak ponownie zawodniczki prowadzone przez Lavariniego były gorsze od swoich rywalek. Najbliżej nawiązania walki o zwycięstwo w secie było w drugiej partii, gdy Polki ostatecznie przegrały 23:25. Trzeci set to tylko potwierdzenie dominacji wyżej notowanych Chinek, które tylko na początku miały małe problemy. Od połowy seta przejęły kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i wygrały go 3:0. Tym samym są już bliskie awansu do turnieju finałowego Ligi Narodów w Ankarze, a Polki straciły na to szanse. W dwóch ostatnich meczach na turnieju w Sofii zmierzą się z Dominikankami i Bułgarkami. Kolejne spotkanie Polki zagrają w sobotę o 12:30 z zawodniczkami z Ameryki Środkowej. 

Polska – Chiny 0:3 (8:25, 23:25, 20:25)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...