STS KOD PROMOCYJNY

Pewna wygrana Polaków w drugim sparingu z Japonią

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówPewna wygrana Polaków w drugim sparingu z Japonią

Polscy siatkarze szybko zrehabilitowali się za wczorajszą porażkę z Japonią w meczach towarzyskich przed startem Ligi Narodów. W drugim spotkaniu rozgrywanym na terenie rywali drużyna Nikoli Grbicia pewnie wygrała 3:1 (22:25, 25:16, 25:16, 25:19).

Słaby początek, później było lepiej

Piątkowy mecz nie rozpoczął się po myśli naszych rodaków. Japończycy kilkukrotnie zagrali dobrze w bloku i kontrolowali przebieg rozgrywki, co dało im zwycięstwo 25:22 w pierwszym secie. Widocznie taki stan rzeczy tylko zmotywował Polaków do wejścia na wyższy poziom gry. Kolejne trzy sety wygrali pewnie i umiarkowanie szybko. Wystarczy wspomnieć, że w żadnym z nich rywale z Azji nie zdobyli nawet 20 punktów.

Co ciekawe, był to pierwszy mecz towarzyski przed Ligą Narodów z udziałem Polaków, w którym kibice nie oglądali pięciu setów. Poprzednie wyniki to kolejno porażka 2:3 i wygrana 3:2 z Niemcami oraz wczorajsze spotkanie, w którym biało-czerwoni ulegli Japończykom 2:3.


Mecze siatkarskiej reprezentacji Polski. Co czeka siatkarzy w 2023?


Czas na Ligę Narodów

Podwójny sparing z Japonią miał za zadanie pomóc polskim siatkarzom w aklimatyzacji na terenie przeciwnika. Już 5 czerwca w Nagoyi rozpoczyna się pierwszy turniej tegorocznej Ligi Narodów. Polacy zagrają w nim ponownie z gospodarzami, a poza tym z Francją, Słowenią, Serbią, Iranem, Bułgarią i Chinami.

Pierwszy mecz drużyna Nikoli Grbicia rozegra we wtorek 6 czerwca o 11:00 polskiego czasu. Rywalami biało-czerwonych będą Francuzi.

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...