ŁKS Commercecon Łódź o krok od mistrzostwa Polski

Strona głównaSiatkówkaŁKS Commercecon Łódź o krok od mistrzostwa Polski

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wygrały 3:1 z Developresem Bella Dolina Rzeszów i są już tylko o krok od zdobycia mistrzostwa Polski. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą już 2:1. W środowy wieczór w Łodzi gospodynie zagrały znakomicie i zasłużenie wygrały z rzeszowiankami. Czwarty mecz serii finałowej odbędzie się w sobotę w Rzeszowie. Wówczas ŁKS będzie miał pierwszą szansę na koronację. Ewentualny piąty pojedynek odbędzie się w Łodzi.

Z 0:1 do 2:1 w finałowej rywalizacji

Pierwszy mecz w Łodzi padł łupem Developresu Bella Dolina Rzeszów. Później ŁKS zrehabilitował się na wyjeździe i doprowadził w finale do remisu 1:1. Teraz łodzianki przed własną publicznością chciały wyjść na prowadzenie w tej rywalizacji. Od początku meczu podopieczne Alessandro Chiappiniego wyglądały bardzo pewnie. Nie przeszkadzał im nawet brak Zuzanny Góreckiej, która w poprzednim meczu nabawiła się groźnego urazu. Prawdziwą liderką ŁKS-u w środę była Julita Piasecka, która ostatecznie odebrała nagrodę dla MVP spotkania

Zasłużona wygrana przed własną publicznością

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które w pierwszym secie wypracowały sobie kilka punktów przewagi. W pewnym momencie na tablicy było już 20:10. Później rzeszowianki nieco zmniejszyły straty, jednak ŁKS partię zakończył 25:22. Bardziej wyrównany był drugi set. Największe prowadzenie gospodyń wynosiło trzy punkty. Ostatecznie doszło do walki na przewagi. Developres miał już piłkę setową. Siatkarki ŁKS-u się obroniły i wygrały 28:26

Trzeci set od początku kontrolowany był przez rzeszowianki. Podopieczne Stephane’a Antigi wydawały się odzyskiwać rezon. Wygrały 25:22 i podtrzymały swoje nadzieje na zwycięstwo w Łodzi. Długo one nie potrwały. W czwartym secie oglądaliśmy totalną dominację ŁKS-u. Gospodynie wygrały aż 25:13 i zakończyły mecz 3:1. Dzięki temu w wielkim finale prowadzą już 2:1 i są o włos od wywalczenia upragnionego tytułu mistrzyń Polski. Czwarty mecz serii finałowej odbędzie się w sobotę 13 maja w Rzeszowie. Wygrana ŁKS-u da im mistrzostwo. Jeżeli wygra Developres, to kolejny mecz odbędzie się w Łodzi.

ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 3:1 (25:22, 28:26, 22:25, 25:13)