STS KOD PROMOCYJNY

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio brązowymi medalistkami mistrzostw świata U-21

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaMałgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio brązowymi medalistkami mistrzostw świata U-21

Siatkarki plażowe Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio wywalczyły brązowy medal mistrzostw świata do lat 21. Zawody rozegrano w Roi-Et w Tajlandii. To kolejny duży sukces polskiej pary, która kilka miesięcy temu sięgnęła po mistrzostwo Europy w kategorii do lat 20. W Tajlandii w meczu o brąz wygrały z Chinkami Ni Yan i Yi Ran Zhou. Rywalki poddały mecz w trzecim secie. Wśród mężczyzn na dobrym piątym miejscu zmagania ukończyli Filip Lejawa i Szymon Beta.

Wielki sukces Małgorzaty Ciężkowskiej i Urszuli Łunio

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio kontynuują dobrą passę w turniejach młodzieżowych. W sierpniu w łotewskiej Rydze sięgnęły po tytuł mistrzyń Europy do lat 20. Zapewniły sobie kwalifikację na mistrzostwa świata U-21. W międzyczasie sięgnęły po brązowy medal seniorskich mistrzostw Polski. Teraz w Roi-Et w Tajlandii od początku spisywały się znakomicie i pewnie awansowały do strefy medalowej. Niestety w półfinale nie miały większych szans ze świetnie dysponowanymi Holenderkami. W dwóch setach lepsze okazały się Desa Poiesz i Brechta Piersm. 

Następnie Polki w meczu o brązowy medal rywalizowały z Chinkami Ni Yan i Yi Ran Zhou. Rywalki zaczęły ten mecz zdecydowanie lepiej. Pierwszą partię wygrały 21:17. W drugim secie Chinki prowadziły już 9:1 i pewnie zmierzały po brązowy medal. Wówczas wielkiego wyczynu dokonały Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio. Odrobiły dużą stratę i w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 21:18. O medalu decydował trzeci set. W nim Polki zaczęły od 3:0. Niestety przy trzeciej akcji groźny upadek w obronie anotowała Ni Yan. Mimo pomocy medycznej, nie była w stanie kontynuować gry. Chinki poddały mecz i w niecodziennych okolicznościach po brąz sięgnęły Polki. Mistrzyniami Świata zostały ich pogromczynie z Holandii, które w finale pokonały 2:0 Szwajcarki Leonę Kernen i Annique Niederhauser.

Filip Lejawa i Szymon Beta blisko strefy medalowej

Na kolejnym dużym turnieju blisko strefy medalowej byli Filip Lejawa i Szymon Beta. W sierpniu w Rydze zajęli czwarte miejsce na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Teraz dotarli do ćwierćfinału mistrzostw świata U-21 i ostatecznie zostali sklasyfikowani na piątym miejscu. Mistrzami świata zostali Belgowie Joppe Van Langendonck i Kyan Vercauteren.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...