Pewne zwycięstwo Skry w Rumunii. Bełchatowianie w półfinale CEV Cup

Strona głównaSiatkówkaPewne zwycięstwo Skry w Rumunii. Bełchatowianie w półfinale CEV Cup

We wtorek 8 lutego rozegrany został rewanżowy mecz ćwierćfinału rozgrywek CEV Cup. Tym razem siatkarze Skry Bełchatów udali się na wyjazd do Rumunii, gdzie zmierzyli się z Arcadą Galati. Pierwszy mecz wygrał zespół z Polski i to on był faworytem do awansu do półfinału tego europejskiego pucharu. Zgodnie z oczekiwaniami podopieczni Slobodana Kovaca okazali się lepsi i to oni zagrają w półfinale CEV Cup. Tam zmierzą się z francuskim Tours.

Zwycięstwo zgodnie z oczekiwaniami

Faworytami tego dwumeczu byli siatkarze Skry Bełchatów, choć pierwszy mecz w ich wykonaniu mógł budzić małe wątpliwości. Z dużymi problemami pokonali u siebie Rumunów 3:2 i musieli wygrać także w Rumunii, aby uniknąć dodatkowego seta i nerwowej walki o awans do najlepszej czwórki CEV Cup. Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, jednak w miarę upływu kolejnych minut, coraz bardziej zarysowywała się przewaga gości z Polski. Siatkarze Skry odskoczyli na kilka punktów i wygrali tę partię 25:21. Podziałało to bardzo drażniąco na gospodarzy, którzy z animuszem rozpoczęli drugiego seta i zdobyli w nim pierwsze 5 punktów. Później utrzymywali przewagę i ostatecznie to oni wygrali 25:19, doprowadzając do remisu 1:1.

Na szczęście drugi set podziałał na zawodników Skry Bełchatów jak zimny prysznic. W trzecim secie od razu wzięli sprawy w swoje ręce i wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, dzięki czemu odzyskali kontrolę nad meczem. Po zwycięstwie 25:19 zrobiło się 2:1 dla Skry. Najbardziej zacięty był czwarty set. Polski zespół wypracował sobie małą przewagę i ostatecznie wygrał próbę nerwów w samej końcówce. Partia zakończyła się zwycięstwem Bełchatowian 25:23, którzy cały mecz wygrali 3:1 i pewnie awansowali do półfinału CEV Cup.

Arcada Galati – Skra Bełchatów    1:3 (21:25, 25:19, 19:25, 23:35)

O finał z francuskim Tours

Przeciwnikiem Skry Bełchatów w półfinale CEV Cup będzie francuski zespół Tours VB. Pierwsze spotkanie dwumeczu odbędzie się 24 lutego w Bełchatowie, a rewanż zaplanowano na 2 marca we Francji. Faworytem pojedynku wydaje się być drużyna z Bełchatowa.