PGE Skra Bełchatów w ćwierćfinale siatkarskiego Pucharu CEV

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSiatkówkaPGE Skra Bełchatów w ćwierćfinale siatkarskiego Pucharu CEV

PGE Skra Bełchatów po raz drugi pokonała Galatasaray HDI Sigorta Stambuł, dzięki czemu zameldowała się w ćwierćfinale siatkarskiego Pucharu CEV. To kolejny sukces siatkarzy na międzynarodowej arenie.

PGE Skra Bełchatów swoje pierwsze spotkanie z Galatasaray HDI Sigorta Stambuł wygrała w czterech setach, dlatego do awansu do najlepszej ósemki Pucharu CEV potrzebowała dwóch wygranych partii. To był cel minimum, bo jak wiadomo w sporcie zawsze walczy się o jak najlepszy rezultat i końcowe zwycięstwo. Na przedstawicieli PlusLigi czekało trudne zadanie, o czym świadczy fakt rozegrania aż pięciu setów w meczu z reprezentantem Turcji.

Skra nie zamierzała odpuszczać i wygrała 3:2 w setach, dzięki czemu wywalczyła awans do kolejnej rundy Pucharu CEV. Co dalej? Bełchatowian czeka teraz dwumecz z przedstawicielem Czech, wiceliderem tamtejszej tabeli i spadkowiczem z Ligi Mistrzów, czyli z Karlovarsko. Mecze zostały zaplanowane na 8 i 14 lutego. Ćwierćfinałowy mecz w Bełchatowie odbędzie się właśnie w Walentynki o godzinie 17:00.

Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.