Polskie siatkarki pewnie pokonały Bułgarki w meczu towarzyskim

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolskie siatkarki pewnie pokonały Bułgarki w meczu towarzyskim

Reprezentantki Polski w siatkówce pewnie pokonały Bułgarki w swoim kolejnym meczu towarzyskim. Spotkanie odbyło się w ramach kontynuacji przygotowań do tegorocznych Mistrzostwa Świata. W regulaminowym meczu biało-czerwone wygrały 3:0, a następnie okazały się lepsze w dodatkowym czwartym secie. Bardzo dobre zawody rozegrały m.in. Olivia Różański i Magdalena Stysiak. Spotkanie rozegrano w katowickim Spodku.

Pełna kontrola boiskowych wydarzeń

Podopieczne Stefano Lavariniego kontynuują przygotowania do kluczowego turnieju w tym roku. Mają za sobą dwa zwycięstwa w meczach towarzyskich z Niemkami, a teraz mierzyły się przed własną publicznością z Bułgarkami. Początek meczu był jeszcze nerwowy w wykonaniu Polek i to rywalki odskoczyły na kilka punktów. Na szczęście już w połowie seta biało-czerwone doprowadziły do remisu. Bułgarki odskakiwały jeszcze raz, ale w końcówce seria sześciu punktów zdobytych z rzędu przez Polki sprawiła, że to gospodynie zbliżyły się do wygrania seta. Tak też się stało i Polki wyszły na prowadzenie 1:0

Drugi set miał nieco inny przebieg. Od początku gra toczyła się punkt za punkt, a wynik oscylował w okolicach remisu. W drugiej części partii biało-czerwone wypracowały sobie kilka punktów przewagi, której już nie oddały. Zakończyły seta 25:21 i wyszły na prowadzenie 2:0. Trzecia partia była jeszcze bardziej jednostronna. Polki kontrolowały ją od A do Z i znów wypracowały sobie solidną zaliczkę. Ostatecznie zakończyły seta zwycięstwem 25:19 i cały mecz w regulaminowym czasie 3:0. Na koniec rozegrano dodatkowego seta, w którym polskie zmienniczki wygrały 25:22. Najwięcej punktów dla Polski zdobyły Magdalena Stysiak (21) i Olivia Różański (14)

Polska – Bułgaria 3:0 (25:23, 25:21, 25:19)

Start mistrzostw już za 3 tygodnie

Mistrzostwa Świata z udziałem reprezentacji Polski rozpoczną się już za niespełna 3 tygodnie. Polki w swoim pierwszym meczu zagrają 23 września, a ich przeciwniczkami będą Chorwatki. Od dobrego startu zależy pozycja wyjściowa siatkarek w walce o awans z grupy i dobre rozstawienie w fazie pucharowej.